fonradar

Kasım 2014 SMMM Yeterlilik Vergi Hukuku Sınav Hazırlığı

Buradan vergi hukuku ve diger derslerden basarili olmus tecrubeli arkadaslarimizdan cikabilecek soru tahminlerini yazmalarini rica ediyorum Bu konuyla ilgilenen olursa bana ve diger arkadaslarimiza cok yardimci olacaklar bu yardima ihtiyacimiz var

Hepimiz aynı durumdayız arkadaşlar. Vergiden bende nasıl çalışacağımı bilemiyorum. Çok konu var. Nokta atışı yapmak zor gibi.
Allah yardımcımız olsun hepimizin

Selam Aleyküm. Arkadaslar Ozan Bingöl hoca vergide tektir, kendi sitesinde soru cevap paylaşmış, uygulama da yayınlayacakmiş takip edin derim bana cok faydası olmuştu. Bide ne sorsan yardımcı oluyor twitterdan. Allah'a emanet olun. Hayırlı sınavlar

Merhabalar, Kurumlar Vergisinde 2012/3'te madde 13, 2013/3'te madde 12 sorulmuş. 2014/3'te madde 11 neden sorulmasın??? Kabul Edilmeyen Giderler

arkadaslar selam,

smmm_yeterlilik mailin şifresi son olarak alomaliye10'du. yine biri değiştirmiş mi anlamadım? hiçbir şekilde açamıyorum ve güvenlik kodu istiyor. bilen var mı?

aynen girmeye çalıştığımda aşağıdaki mesaj yazıyor ve alomaliye10'u kabul etmiyor. daha önce de olmuştu, şifre değiştirmiş biri...

Güvenlik bilgisi değişikliği isteğinde bulundunuz mu?
Birisi tarafından smmm_yeterlilik​@hotmail​.com​ hesabının güvenlik bilgilerinin değiştirilmesi için bir işlem başlatıldı.

aynen girmeye çalıştığımda aşağıdaki mesaj yazıyor ve alomaliye10'u kabul etmiyor. daha önce de olmuştu, şifre değiştirmiş biri...

Güvenlik bilgisi değişikliği isteğinde bulundunuz mu?
Birisi tarafından smmm_yeterlilik​@hotmail​.com​ hesabının güvenlik bilgilerinin değiştirilmesi için bir işlem başlatıldı.

yok ben bulunmadım bir istekte sidarta hocam belki yapmıştır. Ben evet ben yaptım diye işaretleyip giriş yaptım sorun olmadı

Selamün aleyküm arkadaşlar;

1-ihtiyati haciz
2-ihtiyati tahakkuk
3-Mal bildirimi
4-Kontrol edilen yabancı kurum kazancı
5-Örtülü sermaye
6-Transfer fiyatlandırması yoluyla örtülü kazanç dağıtımı
7-Emsallere Uygunluk İlkesi (Tüm kanunlarda Var.)
8-Tam Bölünme
9-Birden Fazla Takvim Yılına Sirayet Eden İnşaat ve Onarma İşleri ------UYGULAMA SORUSU-----
10-Matraha Dahil unsurlar (KDV Kanunu)
11-İthalatta Matrah
12-İhracat İstisnası
13-Tebliğ Şekilleri
İyi Çalışmalar.

Selamün aleyküm arkadaşlar;

1-ihtiyati haciz
2-ihtiyati tahakkuk
3-Mal bildirimi
4-Kontrol edilen yabancı kurum kazancı
5-Örtülü sermaye
6-Transfer fiyatlandırması yoluyla örtülü kazanç dağıtımı
7-Emsallere Uygunluk İlkesi (Tüm kanunlarda Var.)
8-Tam Bölünme
9-Birden Fazla Takvim Yılına Sirayet Eden İnşaat ve Onarma İşleri ------UYGULAMA SORUSU-----
10-Matraha Dahil unsurlar (KDV Kanunu)
11-İthalatta Matrah
12-İhracat İstisnası
13-Tebliğ Şekilleri
İyi Çalışmalar.

bu soruları ozan bingölden mi yazdınız acaba benzer soruları paylaşmış sayfasında ?

bu soruları ozan bingölden mi yazdınız acaba benzer soruları paylaşmış sayfasında ?

yok hayır sadece cıkmayan sorular diye yazdım. ben geçen sınavda beklediğim sorulardı fakat cıkmadı Allaha şükür geçtim 70 aldım ama bence bu sorular çıkabilir gibime geliyor ama sonuçta komisyon belli olmaz ama analiz ettiğim kadarıyla inşallah sizlerde Mali Müşavir olursunuz...

güzel tespitler bence teşekkürler blueaslan mali müşavir oldunuz sanırım hayırlı olsun darısı başımıza diyelim..

1-ihtiyati haciz
2-ihtiyati tahakkuk
3-Mal bildirimi
4-Kontrol edilen yabancı kurum kazancı ****
5-Örtülü sermaye
6-Transfer fiyatlandırması yoluyla örtülü kazanç dağıtımı ****
7-Emsallere Uygunluk İlkesi (Tüm kanunlarda Var.)****
8-Tam Bölünme
9-Birden Fazla Takvim Yılına Sirayet Eden İnşaat ve Onarma İşleri ***** ------UYGULAMA SORUSU-----
10-Matraha Dahil unsurlar (KDV Kanunu)****
11-İthalatta Matrah
12-İhracat İstisnası
13-Tebliğ Şekilleri

bunları kesin ezberlemiş olun ben bu dönem yıldız koyduklarımdan bekliyorum

Son düzenleme:
kvk- transfer fiyatlandırması yoluyla örtülü kazanç dağıtımı ve emsallere uygunluk ilkesi bence çıkmaz, çünkü zaten 2012-3. dönemde ilişkli kişi ve emsallere uygunluk ilkesi soruldu.. Emsal bedel de 2008 başından beri kdv,kvk ve gv soruldu.. belki vergi usul kanundaki gibi sorulabilir...
kvk dan gelicekse kontrol edilen yabancı kurum kazancı, safi kazancın tespitinde indirilecek veya indirilmeyecek giderler, belki istisnalardan biri, veya tam bölünme kısmi bölünme gelebilir bence...
gelir vergisinden umarım yıllara sari uygulama gelir.. kdv dende umarım teslm teslim sayılan haller gelir :D

bu arada ozan hoca torba yasa ile ilgili bişey gelebilir diyip uygulama soruları paylaşmış, ben bişey anlamadım cok uzun ve karmaşık geldi,umarım gelmez torba yasadan