Kazanç Kaybı Hk

sayın üstatlar bir petrol bayii ile dağıtıcı firma arasında ihtilaf oluştu. bayii defter ve kayıtlara göre kazanç kaybı olduğunu iddia ediyor. dağıtıcı firmadan bunu isteyeceğini belirtiyor. bunu nasıl hesaplayabiliriz acaba? (ancak bayii firmadan sözleşmede belirttiği yıllık mal alımı dolduramıyor) yardımlarınız için tşkler bunun bir metodu var mı acaba?

Sanıyorum konu,ancak bilirkişi tarafından tesbit edilebilir.Tahmin ediyorum kazanç kaybı davası açılır,mahkeme tarafından bilirkişi tayin edilir,belgeler incelenir ve karar verilir.
Saygılar

sayın üstatlar bir petrol bayii ile dağıtıcı firma arasında ihtilaf oluştu. bayii defter ve kayıtlara göre kazanç kaybı olduğunu iddia ediyor. dağıtıcı firmadan bunu isteyeceğini belirtiyor. bunu nasıl hesaplayabiliriz acaba? (ancak bayii firmadan sözleşmede belirttiği yıllık mal alımı dolduramıyor) yardımlarınız için tşkler bunun bir metodu var mı acaba?

Sayın stajyer42,

Kazanç kaybı derken hangi kıstas yada parametreye göre bunu iddaa ediyorlar. Petrol ve türevlerinin alım satım fiatları da bellidir miktar geçişleri de, konuyu biraz açarmısınız.

kazanç kaybı kıstası dağıtıcı firmanın bayiinin istediği miktarda malı vermemesi ve bayii de mal kıstlı olduğundan müşterilerine mal satamaması. (Davalıdan akaryakıt alınamaması ve borçlar kanununa göre ile reeskont faizi üzerinden akaryakıt alamadığı dönemle dava tarihi arasındaki dönemin kazanç kaybının tespiti) cevaplarınız için de ayrıca teşekkürler