KDV-2 9015

Arkadaşlar resmi kamu kurumum için (memurum) kırmızı et alımında kdv2 9015 beyannamesini dolduruyorum. Size bir sorum olacak. Bu işlerden pek fazla anlamadığımdan hatam olursa şimdiden affınıza sığınıyorum.

İşlerimizin yoğunluğu nedeni ile şubat ayında vermem gereken beyannamemi veremedim. daha sonra ise 3 aylık yapmaya karar verdim. Mayıs ayında görevli olarak başka yere gönderildiğimden mayıs ayında vemem gerekn 3 aylık beyannamemi yine veremedim.
Bu ay vermeye çalıştığımda ise (önceki versiyonu kullanarak) kabul ettiremiyorum. beyanname tarihi ile ilgili olarak hata veriyor. yeni olan kısmından %8 1/2 vermek yerine 10/2 oranından versem yine aynı hesaba geliyor. bu kısımdan versem bir sakıncası olurmu ?
Ben bu karmaşadan nasıl kurtulabilirim? Yatırılacak olan tutar 850,00 tl. Cezası v.s. varmıdır? (Cezası olur ise mecbur benden gidecek)
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Ynt: KDV-2 9015

lampetia ' Alıntı:
... daha sonra ise 3 aylık yapmaya karar verdim. ...
Buna kafanıza göre karar veremezsiniz. Her ay (kdv2 konu işlem olduğu aylarda) beyan vermek zorundasınız. Vermediğiniz 05/2012 dönemi öncesi beyanları "KDV2_3" versiyonu ile 05/2012 ve sonrasını "KDV2_4" versiyonu ile hazırlayarak vermelisiniz.