fonradar

Kdv Düzeltme Hk.

murat384

Katkı Sunan Üye
Merhaba
Unutulan gider faturası için defter beyanda kdv düzeltme vereceğim kdv çıkmıyordu yine çıkmıyor ancak bu arada bizim vergi dairemiz değişti Ocak ayında.

Güncel haliyle yolladığımda yeni daire için “B vergi dairesinde 12. Ay kdv beyanınız olmadığından düzeltme veremezsiniz “ diyor.

Geri dönüp A vergi dairesini seçip yolluyorum önceki daireyi. Bu seferde “ Mükellef 12/2021 döneminde A vergi dairesinde 0015 vergisinden mükellef değildir” hatası veriyor beyannameye bakıyorum A vergi dairesi diye yazıyor.

İki taraftanda veremedim ne yapmam gerekiyor 🤔

Sayin murat384
A vergi dairesi mukellefiyetinizi kapatmis degisikligi B vergi dairesine bildirmemis. B vergi daireside mukellefiyetinizi acmamis.
Siz B vergi dairesini arayip sicille gorusun onlar sistemden A vergi dairesinin mukellefiyetinizi kapatildigini gordukten sonra B vergi dairesinde mukellefiyetinizi acarlar
Ondan sonra Duzeltme beyaninizi B vergi dairesine verebilirsiniz

Sayin murat384
A vergi dairesi mukellefiyetinizi kapatmis degisikligi B vergi dairesine bildirmemis. B vergi daireside mukellefiyetinizi acmamis.
Siz B vergi dairesini arayip sicille gorusun onlar sistemden A vergi dairesinin mukellefiyetinizi kapatildigini gordukten sonra B vergi dairesinde mukellefiyetinizi acarlar
Ondan sonra Duzeltme beyaninizi B vergi dairesine verebilirsiniz
Dediğiniz gibi kurumdan hallettiler .Teşekkürler herkese.