Kendime Sordum, Şimdi Sizlere Soruyorum...(Kilitli)

• Konbuyu başlatan ilerya
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
I

ilerya

Ziyaretçi
Forum açıldığından beri izliyorum,

Sorular, Soruların görüntülenme sayısı, verilen cevaplar , yaşanan polemikler,

Bu beni sıkmaya başladı, sizlerde durum nasıl...??? :x

Neden,

Tek sorunu olan sizlermisiniz.....??? :x

Sorunu olupta, tam olarak anlamadan, araştırma ve mütalaa etmekten aciz kalarak, binbir heyecanla forum’a yazarak cevap aramak’ta neyin nesi....??? :x

Bu meslek çeyiz ister, biriktirmek ister, tecrübe ister diyerek bizleri yönlendiren ağabeylerimizden sizin çevrenizde yokmu...??? :(

Varda ulaşamamak gibi beşeri ve sosyal iletişim kopukluğuna mı sahibiz....???? :oops:

Ağzımızda bir “ üstad “ kelimesi,,,,

Kurtar bizi “ üstad “ diye veryansın ediyoruz.....

Bizleri bilinçli olarak yönlendirecek, paylaşacak insanları bu tarz çocuksu tavır ve sorularlamı sitemize özendireceğiz...........???? :(

Bir bölüm daha açılsa,

Adına “ YENİ YETMELER “ konulsa...

Bu kadar soru yönelten arkadaşların kaç tanesi kendilerini bu bölüme layık görürler .......??? :wink:

Zaman bizler için değerli, sizin için değil mi.....??? :shock:

Neden zamanımı boşa harcatıyorsunuz........???
:!:

Sayın İLERYA' Alıntı:
Bu meslek çeyiz ister, biriktirmek ister, tecrübe ister diyerek bizleri yönlendiren ağabeylerimizden sizin çevrenizde yokmu...???
yok

Sayın İLERYA' Alıntı:
Sorular, Soruların görüntülenme sayısı, verilen cevaplar , yaşanan polemikler,

Bu beni sıkmaya başladı, sizlerde durum nasıl...???
sıkmadı aksine çok şey öğrendim
Sayın İLERYA' Alıntı:
Ağzımızda bir “ üstad “ kelimesi,,,,
kötü bişey mi ki? ben anlamadım ne demeliyim
Sayın İLERYA' Alıntı:
Adına “ YENİ YETMELER “ konulsa...
Bu kadar soru yönelten arkadaşların kaç tanesi kendilerini bu bölüme layık görürler .......???
yeni yetmeler değilde çaylaklar denirse ilk üye ben olurum hiç de gocunmam
Sayın İLERYA' Alıntı:
Zaman bizler için değerli, sizin için değil mi.....???

Neden zamanımı boşa harcatıyorsunuz........???
herkes için değerlidir zaman ancak şu ana kadar 3 mesaj yazmışsınız 4. bu mesaj kim sizin zamanınızı boşa harcattı ben onu anlayamadım ben 44 mesaj yazdım gayet de memnunum keşke daha fazla yazabilsem yardımcı olabilsem
umarım yazım bir polemik yaratmaz
özür dilerim yeni gördüm başlığın vergi mevzuatı ile nasıl bir ilgisi var?

Sayın arkadaşım
Kimse bu işi veya herhangi bir işi tek başına başkası yardımı olmadan kaynak kullanmadan öğrenmemiş ve öğrenemezde.(Yeni yetmeler sözünüz bu forumda hiç yakışı kalmamış bir söz, siz bu işi yeni yetme olmadan mı öğrendiniz? )

Bilgi paylaşılması gerekir paylaşılmayan bilgi ne işe yarar dünya malı gibi yok olacaktır paylaşmayı bilmez isek bizi paylaşırlar.

Sayın İlerya,

Merhabalar

Konu başlığınızı Forum'un "Diğer" bölümüne taşımanızı önerirdim. Her ne kadar siz buradaki durumu beğenmeseniz de soran ve cevaplayan çok değerli arkadaşlar mevcut.

Yüksek bir ihtimalle "YENİ YETME" dediğiniz drupta yer alırdım. Ve öğrenmenin yaşı yoktur gerçeğinin bilince olarak. Ayrıca meslek mensubu olmadığımı belirtmek istiyorum.

İnsanlar sorunlarına bir şekilde yanıt ararlar. Ve bunun için bir çaba sarfederler.

Zannetmeyin ki biz "YENİ YETMELER" ki beğenmesenizde bize ve yaptığımız işe güvenip üretim, ihracat ve ithalat yapan, bütün alım satım hareketleri dövizli işlemlerle yapılan bir A.Ş. in Mali ve İdari İşler sorumluluğunu verebiliyorlar.

Forum un açıldığından bu yana benim adıma en büyük sıkıntı olan DİİB kapsamındaki işlemlerle ilgili sorularım mevcut. Ve cevap veren değerli arkadaşlardan biri de sizsiniz (Sn Konsilyere de cevap olmuş olsun.Sn İlerya nın 4 mesajından ikisi benim soruma karşılıktır).

Ancak ben bunu foruma taşımadan önce VD, birçok değerli SMMM ve YMM arkadaşım hatta Eski Deft. Yard. Sn. A.A. ile bizzat görüşerek çözüm aradım.

Kaldı ki kimse burada cevap vermek zorunda değil. Sadece insanlar bildiklerini ve uyguladıklarını paylaşmak istiyorlar.

Polemikler yaşanması çok doğaldır. İnsan doğasının gereğidir bu.

Biz burada birçok değerli kişilerden bilgi ve kaynak alabiliyoruz.

Bunların başında ilk aklıma gelenler Sn.R.Sema Sinangil, Sn. Gürel Yavuz, Sn.Hüseyin Şişman, San. Tamer Başkan, Sn. Osman Erol, Sn Konsilyer kendilerine bıkmadan ve yorulmadan cevap verdikleri için sonsuz teşekkür ediyorum.

Şu an kimde okuduğumu hatırlayamadım "Bilgi Paylaşılması Gereken Bir Değerdir" sözüne sonuna kadar katılıyorum.

Biz "YENİ YETMELERE" karşı bu kadar insafsız olmayın.

Saygılarımla

merhaba

arkadaşım ben daha önce böyle bir sitenin varlığından bile haberdar değildim. Bir sıkıntım olduğu zaman ne yapacağımı şaşırıyordum. şimdi ise arkadaşların yardımlarıyla bir çok problemi hallediyorum. Birde arkadaşlardan birisi İhracat konusunda bilgi sahibi olamadığı için iş bulamıyormuş diğer bir arkadaşda forum yardımıyla yaparsın biz yardımcı oluruz diyor bunun kadar güzel bir şey var mı size soruyorum???? Ha ben de yeni yetmeyim. Fakat yozgatta büyük bir firmanın muhasebe sorumlusuyum. ve inşallah da görevimi hakkıyla yapıyorum ve yapacağım

arkadaşım, neden kuyuya taş atma gereğini hissettin. burda 40 kişinin bu taşı çıkarması için uğraştırıyorsun. eğer forum'u beğenmiyorsan girmezsin olur biter. polemik diyorsun, neden polemik yaratıyorsun. çok bilgili olabilirsin, deha'da olabilirsin, bunları paylaşmak yada paylaşmamak senin elinde, burdaki insanları aşağılamak hakkını sana kim veriyor. burda sizin kadar zeki (belki daha fazlası) mevcuttur. bende bildiğim kadarıyla sorulara cevap veriyorum, bilmediğim yada başıma gelmemiş olaylarada değerli üstad'ların (lütfen canınız sıkılmasın, özür) cevaplarını okuyorum, öğreniyorum. bizim değerlerimizde "ilim çin'dede olsa gidin" , bana bir harf öğretenin kırk yıl köesi olurum" bunlar var. eğer bunlar size birşey ifade etmiyorsa buraya girmezsiniz olur biter. bir konuda lütfen, bu forumda mevzuat ve ssk gibi konularda başlık açalım, böyle polemikler hem hoş olmuyor hemde insanın keyfini kaçırıyor.

Saygılarımla,

Melek

Sevgili Arkadaşlar ;

Bence fazla üzmeyin kendinizi. Memnun olmayan, beğenmeyen bu foruma girmez olur biter.

Arkadaş bizlerin de zamanını düşünüyor belki ama sanırım kendisi de şu anda balık tutuyordur.( bkz. profil )

Saygılarımla.

[SAYIN İLERYA
BU SİTEYE GİRMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ MEMNUN DEĞİLSENİZ ŞAYET GİRMESSİNİZ GERİLMESSİNİZ.
BURADAKİ MESLEKTAŞLARLA SORUNLARIMIZI PAYLAŞIYORUZ BİLMEDİĞİMİZ KONULAR HAKKINDA BİLGİ EDİNİYORUZ.MİLLETİ AŞAĞILAMAKNE OLUYO.MEMNUN DEĞİL İSENİZ ŞAYET GİRYEMİN BAŞINIZDA DİNÇ KALSIN VAKİT EVET DEĞERLİ BU KADAR YAZIYI DÜŞÜNÜP YAZACAĞINA OTURDA İŞİNİ YAP MADEM..

okumak istmeyen girmez foruma olur biter, ayrıca bu forumda gereksiz sorular sorulmuyor mutalaka ki bilinen, fafat yaşamda aynı konu ile ilgili farklı şeyler çıktığı için herkes paylaşıyor, ayrıca demişsiniz ki
"Bu meslek çeyiz ister, biriktirmek ister, tecrübe ister diyerek bizleri yönlendiren ağabeylerimizden sizin çevrenizde yokmu...??? " evet benim çevremde dolu ablalarım abilerim var vede sosyal ilişkilerim oldukça kuvvetli ama muhasebe konularıyla ilgilenen yani muhasebe mesleğiyle ilgilenen etrafımda ablalarım veya abilerim yok, ayrıca dağın başında son derece yetersiz imkanlarda çalışıyorum ve benim gibi çalışanlar olduğunuda biliyorum forum sizi bukadar rahatsız ediyorsa girmessiniz.

KİMSENİN BALINA TABANCA SIKILMIYOR ZORLA SİTEYE GİRECEKSİNİZ DİYE.HERKES BİLDİĞİNİ YAZIYO KONU HAKKINDA BİLMEYENDE BİLGİLENMEK İÇİN KONUYU VE SORUYU OKUYOR BUNDA KÜÇÜMSENECEK BİR DURUM YOK.AYRICA ÖĞRENMENİNDE YAŞI YOK KİŞİLERİ RENCİDE ETMENİN ALEMİ YOK.

ilerya doğru söylüyor.
herkesin birşeyler söylemeye hakkı var diyen sizler değil misiniz cümbür cemaat olarak
şu hale bakın
doğru söyleyenlere niye saldırıp agresif diye de paylayıp size göre de bir güzel (mahalle dili kullananlar da var aranızda) cezalandırıyorsunuz anlamadım
*üstad*lar da katılıyor bu arada oh tam seyirlik
kendi kendinize olay yaratmayın madem amacınız bilgi ve paylaşım neden her söze atlıyorsunuz cevap veriyorsunuz ne almak istediğinizle ilgilenin
kendinizi daha da küçültmeyin sizi küçük (!) görenlerin karşısında

herkese merhabalar

foruma yeni üye olanlardanım ve çok memnunum ve çok şey öğrendim bilmiyorsan bi bilene sor demişler. biz de öyle yapıyoruz siz de sıkıldıysanız ve zamanınız değerli ise boşu boşuna bu şekilde bunca insanı yargılamanız, aşağılamanız bile yanlış :!:

ben bu kadar tepki veren biz forumdaşlara bir özür dilemeniz gerektiğine inanıyorum. dilemezseniz de lütfen bizimle "forumdaş" olmayın...
:x

iyi çalışmalar... :)

ilerya=el pln mi (amacınız nedir?) atlayanları saymak mı!!!!

onu tek destekleyen ve aynı uslüple cevaplayan o???????

sizce?

valla cümleleri kullanış tarzı aynı ama genede uzatmamak lazım boşverin gitsin....

aynı kişiler olmadığımızı size nasıl ispatlayabilirim onu düşündüm şimdi bak
şimdi biri daha birşeyler yazar yine= ilerya olur herhalde
bu durumdan ilerya karlı mı çıkar onu da bilemem
ama bir gerçek var ki ben ilerya değilim ister inanın ister inanmayın
bu kadar önyargılı olmayın isterseniz objektif olun derim
bu arada ilerya dan böyle bir tablo ortaya çıktı diye özür dilerim
keşke yetkililer bunu bir şekilde ispat edebilseler....
gerçekten yapılabilir mi
usluba dikkat belki eski forumdaşlardan da biri olabilirim diye düşünmekte serbestsiniz
ilerya adına gerçekten şu an üzüldüm

sayın ilerya'ya cevap

sayın ilerya ben sana sadece küçük bir nasihat veriyorum. bu meslek sürekli araştırmayı ve karşılıklı bilgi alışverişyle yeşerir.çoğu zaman konuyu çok iyi bilenlere danıştığın zaman cevap alamıyabililrsin çünkü o konuyla daha önce hiç karşılaşmamıştır.fakat bu konuyla birkez karşılaşan
kişi sana çok şey verir.Sendeki bu nefret ve -bilgi alışverişi yapan-insanlara karşı olan küçümsemi pek anlayamadım. Acaba onların tartıştığı bu konular sana çok mu uzak. bu alaycı konuşmak ondanmı.ikinci kez acaba diyorum sorun olmaktan çok çözüm olsan da sorulan sorulara sende katılsan birikimin varsa sende bir şeyler yazsan fenamı olur saygılar ferhat Y.M.M

ilerya ile elpln sizler bu konuda haksızsınız bu forumun çok faydalı olduğuna inanıyorum.öğrenmenin yaşı yoktur hele muhasebe mesleği her gün her saat araştırmak ve yorumlamak ister ve yorumlar farklı olabilir bu meslek başka mesleklere benzemez araştırıcı ve yorumlayıcı olmak gerekir. iyi çalışmalar kolay gelsin

atay muhasebe biz de aynı şeyi söylüyoruz biz haksız siz haklı nasıl????

MEG' Alıntı:
ilerya=el pln mi (amacınız nedir?) atlayanları saymak mı!!!!

onu tek destekleyen ve aynı uslüple cevaplayan o???????
sizce?
bunu admin kolaylıkla saptayabilir ama gerek yok sanırım benim sevindiğim bir nokta var sanırım foruma has ortak bir kültür oluşturduk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...