KEY (konut edindirme yardımı) Hakkında

mrb.arkadaşlar

key ödemeleri hakkında bilgi almak istiyorum.ne şekilde olacak nasıl ve nereye başvuru yapılacak bireyselmi yoksa işveren olarak mı başvuru yapılacak yoksa liste yayınlanacakmış liste çıktıktan sonra mı işlemlere başlanılacak.yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi çalışmalar,

saygılarımla,

Ynt: KEY (konut edindirme yardımı) Hakkında

bu konuda bende yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar,araştırıyorum ancak hiçbir bilgiye rastlamadım.

forumda "key" yazıp ara.

01.01.1987 ila 31.12.1995 tarihleri arasında adlarına Konut Edindirme Yardımı (KEY) yatırılan hak sahiplerine yapılacak ödemeler:

1- 30.11.2007 tarihine kadar Resmi kurumlar (SSK, Bağkur vs.) KEY listelerini Emlak Bankasına göndereceklerdir.
2- Emlak Bankası listelerin nema hesaplarını yaptıktan sonra EGYO?na gönderecektir. (Emlak Geliştirme Yatırım Ortaklığı)
3- EGYO ve Toplu konut idaresi başkanlıkları hak sahiplerinin listesini Resmi Gazetede ve kendi internet sitelerinde yayınlayacaklardır.
4- Bu şekilde yayınlanan listelerde isimleri olmayan veya KEY hesapları eksik olan kişiler SSK?ya ilanın yapıldığı tarihten sonra üç ay içinde başvuracaklardır.
5- Talebi haklı görülen kişilerin evraklarını SSK iki ay içinde Emlak Bankasına hazırlayıp gönderecektir.
6- Hak sahiplerine yapılacak nakit ödemeler ve hisse senedi devir işlemlerinin ödeme planı ve süresi ile ilgili diğer hususlar EGYO tarafından ilan edilecektir.
7- Ödemelerini Hisse senedi veya nakit olarak almayı tercih edenler, listelerin Resmi gazetede yayımlandığı ayın sonuna kadar herhangi bir Ziraat Bankasına başvurarak alacaklardır.
8- Yapılan ilan tarihinden sonra 5 yıl içinde talep edilmeyen alacaklar Hazineye gelir kaydedilecektir.
9- Yukarıda belirtilen işlemlerle ilgili İşverenlerin yapması gereken herhangi bir şey yoktur. Kişiler ise 3. maddeden sonra kontrol ve işleme başlayacaklardır.