fonradar

KGK'nın yetkilendireceği

Ynt: KGK'nın yetkilendireceği Denetçi başvuruları başladı!

Meslekte 15 yılı tamamlayanlar başvurabilecekmiş. :mad:
(Sürenin hesaplanmasında; staja başlama tarihi / kamuda işe başlama tarihi dikkate alınacakmış...)

SPK Lisanslılar ile ilgili herhangi bir bilgi göremedim.
KGK ile daha önce telefonla görüşen forumdaşların verdiği bilgilerde, KGK yetkilileri SPK Lisanslıların da durumunun dikkate alınarak düzenleme yapılacağını ifade etmişti... ???

TURMOB bunu gör artık.....zahmet olacak ama....

660 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ÇERÇEVESİNDE YETKİLENDİRİLECEK MESLEK MENSUPLARINA İLİŞKİN EĞİTİM PROGRAMI
01/06/1989 tarih ve 3568 sayılı kanuna göre Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik hakkını kazanmış olup meslekte kıdemi 15 yılını tamamlamış olanlardan bağımsız denetçi olarak yetkilendirmeyi talep edenler, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ile Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi arasından imzalanan protokol çerçevesinde düzenlenecek olan sertifika programına iştirak edebilirler. Meslekte kıdemin hesaplanmasında, meslekte staja başlama tarihi; stajdan sayılan hallerde ise kamuda mesleğe giriş tarihi esas alınacaktır.
Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek eğitim programını başarı ile tamamlamış olan meslek mensupları, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından bağımsız denetçi olarak yetkilendirilecektir. Söz konusu eğitim programının tüm aşamaları, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu gözetiminde gerçekleştirilecektir.
Programın yürütücülüğünü üstlenen Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından (TS EN) ISO/IEC 17024 standardına uygun olarak personel belgelendirme konusunda Türkiye?de akredite olan tek Sürekli Eğitim Merkezidir. Ulusal ve Uluslararası bir çok örgün/online eğitim ve personel belgelendirme faaliyetin yürüten SAÜSEM, Mesleki Yeterlilikler Kurumu (MYK) tarafından da sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirmiştir.
Program ile ilgili gelişmeler ve detaylı bilgiler http://www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde yer alacaktır.
KAMU GÖZETİMİ,
MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU
2 SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ-SAÜSEM
EĞİTİM KONULARI VE DAĞILIMI
Eğitim programı, Denetim-Denetim Uygulamaları, UFRS-UFRS Uygulamaları, Türk Ticaret Kanunu ve Finansal Yönetim modüllerinde toplam 148 ders saatini içermektedir. Denetim ve Denetim Uygulamaları ve UFRS ve UFRS Uygulamaları, örgün ve online eğitim; Türk Ticaret Kanunu ve Finansal Yönetim modülleri ise sadece online eğitim olarak gerçekleştirilecek olup, tüm modüller, ayrıca 10?ar saatlik canlı online danışmanlık ile de desteklenecektir.
Online eğitimler, www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde 03/09/2012 tarihi itibariyle aktif hale gelecektir.
Kullanıcı Adı: Her adayın kendi TC Kimlik Numarası
Şifre: Her adayın kendi TC Kimlik Numarasının ilk beş rakamı
Eğitim programı tamamlandığında eğitimin etkinliğinin ölçülmesi amacıyla değerlendirme sınavı yapılacaktır. Sertifikanın alınabilmesi için değerlendirme sınavından 70 başarım notunun alınması gerekmektedir.
Tek oturumda gerçekleştirilmesi planlanan değerlendirme sınav programına ilişkin detay bilgiler ayrıca duyurulacaktır.
Eğitim Konusu
Eğitim Yöntemi ve Saati
Danışmanlık Saati
T. Ders Saati
Denetimve Denetim Uygulamaları
21 (Örgün)+21 (Online)
10 (Online)
52
UFRS ve UFRS Uygulamaları
21 (Örgün)+21 (Online)
10 (Online)
52
Türk Ticaret Kanunu
12 (Online)
10 (Online)
22
Finans/Finansal Yönetim
12 (Online)
10 (Online)
22
Toplam
148
KAMU GÖZETİMİ,
3 SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ-SAÜSEM
EĞİTİM TAKVİMİ VE LOKASYONLARI
Eğitimlere eylül ayında başlanılması planlanmaktadır. Eylül ayındaki eğitimler günde 7 ders saati olmak üzere 1 hafta içerisinde tamamlanacaktır.
Eylül Ayı Örnek Eğitim Haftası
A GRUBU
B GRUBU
Pazartesi
Denetim ve Denetim Uygulamaları
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Diğer aylardaki (Ekim, Kasım, Aralık ve Diğer Aylar) eğitimler, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, günde 7 saat olmak üzere 2 hafta sonunda tamamlanacaktır.
Diğer Aylar Örnek Eğitim Haftası
A GRUBU
B GRUBU
1.Hafta
Cuma
Cumartesi
Pazar
2. Hafta
Cuma
Cumartesi
Pazar
Örgün Eğitimlerin, talebe göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Samsun ve Erzurum illerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Kesin lokasyonlar 12.08.2012 tarihinde www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde duyurulacaktır. Eğitime katılacak adaylarımıza e-mail ile kendi lokasyonu ayrıca bildirilecektir. Eğitimlerin tüm aşamaları Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu?nun gözetiminde gerçekleştirilecektir. Örgün eğitimlerde derslere % 90 oranında katılım aranacaktır.
Tarihi daha sonra duyurulacak olan Sertifika Sınavına katılabilmek için online dahil tüm eğitim süreçlerinin tamamlanması gerekmektedir.
Beş yıldızlı otel/kongre merkezlerinde gerçekleştirilecek olan eğitimlerin sınıf mevcutlarının 25 kişi civarında olması planlanmaktadır.
KAMU GÖZETİMİ,
4 SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ-SAÜSEM
EĞİTİM MALİYETİ
Konaklamasız: 4440 TL
Konaklamalı: 5340 TL
Ücrete Dahil Olan Faaliyetler;
Ücrete Dahil Olan Faaliyetler;
6 Gün Öğle Yemeği (Açık Büfe)
? Günde 4 Cafe Break (6 Gün)
5 Gece 6 Gün Tam Pansiyon Tek Kişilik Oda (5 Yıldızlı Otel)
? Kahvaltı (Açık Büfe)
? Öğle Yemeği (Açık Büfe)
? Akşam Yemeği (Açık Büfe)
Örgün+Online Tüm Eğitimler
Danışmanlıklar
Tüm Eğitimlerin Dokümanları
Eğitim Destek Materyalleri (TABLET)
? EKRAN: 10?? (IPS-capacitive 10 point)
? RAM: 1 GB DDR3
? BELLEK: 16 GB
? CPU 1.66 HZ DUAL CORE
(Yukarıda konfigürasyonu belirtilen tablet, ders metaryelleri yüklenmiş halde tüm adaylarımıza dağıtılacaktır)
Örgün+Online Tüm Eğitimler
Danışmanlıklar
Tüm Eğitimlerin Dokümanları
Eğitim Destek Materyalleri (TABLET)
? EKRAN: 10?? (IPS-capacitive 10 point)
? RAM: 1 GB DDR3
? BELLEK: 16 GB
? CPU 1.66 HZ DUAL CORE
(Yukarıda konfigürasyonu belirtilen tablet, ders metaryelleri yüklenmiş halde tüm adaylarımıza dağıtılacaktır)
Ölçme Değerlendirme Sınavı (Yılda 2 Sınav)
Ölçme Değerlendirme Sınavı (Yılda 2 Sınav)
ÖDEME BİLGİSİ;
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
GARANTİ BANKASI
ŞUBE NO: 01414
HESAP NO: 6299987
IBAN: TR12 0006 2001 4140 0006 299987
KAMU GÖZETİMİ,
5 SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ-SAÜSEM
BAŞVURULAR
Başvurularınızı www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde yer alan ?BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN? bölümünden gerçekleştirilecektir.
Başvurunuzun sisteme kaydedilebilmesi için; lütfen talimatlar doğrultusunda işlemlerinizi tamamlayarak aşağıdaki belgeleri ekleyiniz;
1. Vesikalık Fotoğrafın Yüklenmesi
(son 6 ay içinde çektirilmiş net görüntü olmalı - Maksimum boyut 2 Megabyte)
2. Nüfus Cüzdanının Önlü-Arkalı Olarak Sisteme Yüklenmesi
(jpeg - Maksimum boyut 2 Megabyte)
3. Banka Dekontu
(jpeg - Maksimum boyut 2 Megabyte),
4. Meslek Belgenizin Fotokopisi
Başvuru işlemine başlamadan önce yukarıda belirtilen belgelerin hazırlanmış olması, başvurunuzun daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

Nereden aldınız bu alıntıyı?

Şuanda bu linklerde yok bu bilgi, kaldırdılar o zaman....

"Not Found" yazıyor.... kaldırdılar bilgilendirmeyi....

Linke tıklayınca ben hala görebiliyorum ??

tam linkini mail atar mısınız?

O pdf dosyasının senin bilgisayarın hafızasına kayıt etmiştir.
Mümkünse pdf' yi kaydet o şekilde paylaş...

"Başvuru Öncesi Detay Bilgi"ye tıklayınca pdf çıkıyor zaten. ?

pdf 'i bu yazıya ek olarak göndermeye çalıştım ancak boyut yüksek olduğu için ek olarak gönderemiyorum.

15 yıllık kıdemin altını çizmişler bu kez

Benim anlamadigim Sakarya universitesi bu egitimi mali musavir odalarindan ve turmob tan ne kadar daha iyi verebilir ki. Hep ayni ezber yontemiyle dagiticaklar bir kac fasikul kagit parcasi millete. Al sana bagimsiz denetim egitimi. Bir de 15 yil mi kalmis dunya artik tecrube uzerine donmuyor bilgi uzerine donuyor. Ne 15 yili ne 10 yili bakicaksin adam yabanci dil biliyor mu bilgisayar kullanabiliyor mu. Aslinda tecrube ne kadar yukari cikarsa bu oranlar dusuyor meslek mensuplarinda. Gencler daha bilgiye acik.

Linki açamayanlar için word olarak kaydettim:

660 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ÇERÇEVESİNDE YETKİLENDİRİLECEK MESLEK MENSUPLARINA İLİŞKİN EĞİTİM PROGRAMI
1. ETAP BAŞVURU TARİHLERİ
19.07.2012- 03.08.2012

01/06/1989 tarih ve 3568 sayılı kanuna göre Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik hakkını kazanmış olup meslekte kıdemi 15 yılını tamamlamış olanlardan bağımsız denetçi olarak yetkilendirmeyi talep edenler, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ile Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi arasından imzalanan protokol çerçevesinde düzenlenecek olan sertifika programına iştirak edebilirler. Meslekte kıdemin hesaplanmasında, meslekte staja başlama tarihi; stajdan sayılan hallerde ise kamuda mesleğe giriş tarihi esas alınacaktır.
Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek eğitim programını başarı ile tamamlamış olan meslek mensupları, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından bağımsız denetçi olarak yetkilendirilecektir. Söz konusu eğitim programının tüm aşamaları, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu gözetiminde gerçekleştirilecektir.
Programın yürütücülüğünü üstlenen Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından (TS EN) ISO/IEC 17024 standardına uygun olarak personel belgelendirme konusunda Türkiye?de akredite olan tek Sürekli Eğitim Merkezidir. Ulusal ve Uluslararası bir çok örgün/online eğitim ve personel belgelendirme faaliyetin yürüten SAÜSEM, Mesleki Yeterlilikler Kurumu (MYK) tarafından da sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirmiştir.
Program ile ilgili gelişmeler ve detaylı bilgiler http://www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde yer alacaktır.
EĞİTİM KONULARI VE DAĞILIMI
Eğitim programı, Denetim-Denetim Uygulamaları, UFRS-UFRS Uygulamaları, Türk Ticaret Kanunu ve Finansal Yönetim modüllerinde toplam 148 ders saatini içermektedir. Denetim ve Denetim Uygulamaları ve UFRS ve UFRS Uygulamaları, örgün ve online eğitim; Türk Ticaret Kanunu ve Finansal Yönetim modülleri ise sadece online eğitim olarak gerçekleştirilecek olup, tüm modüller, ayrıca 10?ar saatlik canlı online danışmanlık ile de desteklenecektir.
Online eğitimler, www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde 03/09/2012 tarihi itibariyle aktif hale gelecektir.
Kullanıcı Adı: Her adayın kendi TC Kimlik Numarası
Şifre: Her adayın kendi TC Kimlik Numarasının ilk beş rakamı
Eğitim programı tamamlandığında eğitimin etkinliğinin ölçülmesi amacıyla değerlendirme sınavı yapılacaktır. Sertifikanın alınabilmesi için değerlendirme sınavından 70 başarım notunun alınması gerekmektedir.
Tek oturumda gerçekleştirilmesi planlanan değerlendirme sınav programına ilişkin detay bilgiler ayrıca duyurulacaktır.
Eğitim Konusu Eğitim Yöntemi ve Saati Danışmanlık Saati T. Ders Saati
Denetimve Denetim Uygulamaları 21 (Örgün)+21 (Online) 10 (Online) 52
UFRS ve UFRS Uygulamaları 21 (Örgün)+21 (Online) 10 (Online) 52
Türk Ticaret Kanunu 12 (Online) 10 (Online) 22
Finans/Finansal Yönetim 12 (Online) 10 (Online) 22

Toplam 148

EĞİTİM TAKVİMİ VE LOKASYONLARI
Eğitimlere eylül ayında başlanılması planlanmaktadır. Eylül ayındaki eğitimler günde 7 ders saati olmak üzere 1 hafta içerisinde tamamlanacaktır.

Eylül Ayı Örnek Eğitim Haftası
A GRUBU B GRUBU
Pazartesi UFRS ve UFRS Uygulamaları Denetim ve Denetim Uygulamaları
Salı UFRS ve UFRS Uygulamaları Denetim ve Denetim Uygulamaları
Çarşamba UFRS ve UFRS Uygulamaları Denetim ve Denetim Uygulamaları
Perşembe Denetim ve Denetim Uygulamaları UFRS ve UFRS Uygulamaları
Cuma Denetim ve Denetim Uygulamaları UFRS ve UFRS Uygulamaları
Cumartesi Denetim ve Denetim Uygulamaları UFRS ve UFRS Uygulamaları

Diğer aylardaki (Ekim, Kasım, Aralık ve Diğer Aylar) eğitimler, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, günde 7 saat olmak üzere 2 hafta sonunda tamamlanacaktır.

Diğer Aylar Örnek Eğitim Haftası
A GRUBU B GRUBU
1.Hafta
Cuma UFRS ve UFRS Uygulamaları Denetim ve Denetim Uygulamaları
Cumartesi UFRS ve UFRS Uygulamaları Denetim ve Denetim Uygulamaları
Pazar UFRS ve UFRS Uygulamaları Denetim ve Denetim Uygulamaları

2. Hafta
Cuma Denetim ve Denetim Uygulamaları UFRS ve UFRS Uygulamaları
Cumartesi Denetim ve Denetim Uygulamaları UFRS ve UFRS Uygulamaları
Pazar Denetim ve Denetim Uygulamaları UFRS ve UFRS Uygulamaları

Örgün Eğitimlerin, talebe göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Samsun ve Erzurum illerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Kesin lokasyonlar 12.08.2012 tarihinde www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde duyurulacaktır. Eğitime katılacak adaylarımıza e-mail ile kendi lokasyonu ayrıca bildirilecektir. Eğitimlerin tüm aşamaları Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu?nun gözetiminde gerçekleştirilecektir. Örgün eğitimlerde derslere % 90 oranında katılım aranacaktır.
Tarihi daha sonra duyurulacak olan Sertifika Sınavına katılabilmek için online dahil tüm eğitim süreçlerinin tamamlanması gerekmektedir.
Beş yıldızlı otel/kongre merkezlerinde gerçekleştirilecek olan eğitimlerin sınıf mevcutlarının 25 kişi civarında olması planlanmaktadır.

EĞİTİM MALİYETİ

Konaklamasız: 4440 TL Konaklamalı: 5340 TL

Ücrete Dahil Olan Faaliyetler; Ücrete Dahil Olan Faaliyetler;

6 Gün Öğle Yemeği (Açık Büfe) 5 Gece 6 Gün Tam Pansiyon Tek Kişilik Oda (5 Yıldızlı Otel)

? Günde 4 Cafe Break (6 Gün) ? Kahvaltı (Açık Büfe)
? Öğle Yemeği (Açık Büfe)
? Akşam Yemeği (Açık Büfe)

Örgün+Online Tüm Eğitimler Örgün+Online Tüm Eğitimler
Danışmanlıklar Danışmanlıklar
Tüm Eğitimlerin Dokümanları Tüm Eğitimlerin Dokümanları
Eğitim Destek Materyalleri (TABLET) Eğitim Destek Materyalleri (TABLET)
? EKRAN: 10?? (IPS-capacitive 10 point) ? EKRAN: 10?? (IPS-capacitive 10 point)
? RAM: 1 GB DDR3 ? RAM: 1 GB DDR3
? BELLEK: 16 GB ? BELLEK: 16 GB
? CPU 1.66 HZ DUAL CORE ? CPU 1.66 HZ DUAL CORE

(Yukarıda konfigürasyonu belirtilen tablet, ders metaryelleri yüklenmiş halde tüm adaylarımıza dağıtılacaktır) Örgün+Online Tüm Eğitimler

Ölçme Değerlendirme Sınavı (Yılda 2 Sınav) Ölçme Değerlendirme Sınavı (Yılda 2 Sınav)

ÖDEME BİLGİSİ;
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
GARANTİ BANKASI
ŞUBE NO: 01414
HESAP NO: 6299987
IBAN: TR12 0006 2001 4140 0006 299987

BAŞVURULAR
Başvurularınızı www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde yer alan ?BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN? bölümünden gerçekleştirilecektir.
Başvurunuzun sisteme kaydedilebilmesi için; lütfen talimatlar doğrultusunda işlemlerinizi tamamlayarak aşağıdaki belgeleri ekleyiniz;
1. Vesikalık Fotoğrafın Yüklenmesi

(son 6 ay içinde çektirilmiş net görüntü olmalı - Maksimum boyut 2 Megabyte)
2. Nüfus Cüzdanının Önlü-Arkalı Olarak Sisteme Yüklenmesi

3. Banka Dekontu

(jpeg - Maksimum boyut 2 Megabyte),
4. Meslek Belgenizin Fotokopisi

Başvuru işlemine başlamadan önce yukarıda belirtilen belgelerin hazırlanmış olması, başvurunuzun daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

arkadaşlar kimse ücretlere bakmıyor sanırım. konaklamasız:4.440 TL konaklamalı 5.340 TL. ücretten bahsediliyor. eğitim almak için bu kadar parayı kim verecek. hadi verdiniz bağımsız denetçi olarak faaliyete başlamanız için kamu yararı kuruluşlar hariç her yıl için 15.000 TL faaliyet izin harcı ödeyeceksiniz.. daha para kazanmadan 20.000 TL ücret ödemekten bahsediliyor.

küçük ayrıntı mı acaba kimse bahsetmiyor.. bu parası....

+
Denetlenecek şirket bulabilirseniz.
Ciro 35-50 milyondan bahsediliyor.

Geçmiş olsun...
Ben bir bardak soğuk su içmeye gidiyorum...