Kira Beyannamesi

merhabalar , geçen mart ayında kira beyannamesi verdim ve iş yeri olduğu için iade çıktı . lakin kurum benden damga vergisi ödendiğine dair o belgeyi istedi . ama belgeyi kayıp etmişim ve kiraya verdiğim iş yeri de bulamayız dedi. şimdi ne yapmam gerekli acaba? 3 sene önce olduğu için belgeyi de bulamıyorum.

Son düzenleme:
Sayın formdaşım

damga vergisi ödendiğine dair o belgeyi bulamıyorsan Sicildeki memurdan rica et dosyaya baksın dosyada vardır çünkü bir kopyasıda oraya konuyor yada Damga Vergisini yeniden hesapla beyan et Gecikme Zammı/Gecikme Faizi ile öde. Şu anda tek yol bunlar.

Sayın formdaşım

damga vergisi ödendiğine dair o belgeyi bulamıyorsan Sicildeki memurdan rica et dosyaya baksın dosyada vardır çünkü bir kopyasıda oraya konuyor yada Damga Vergisini yeniden hesapla beyan et Gecikme Zammı/Gecikme Faizi ile öde. Şu anda tek yol bunlar.

Evet damga vergisi birşey tutmaz zaten.

Sayın formdaşım

muhasebecim damga vergisini 900 küsür lira olarak hesapladı yok 10 yıllık sözleşme filan diyerek ,

Sayın Uzman Arkadaşlarım,

Son 5 yıl için kira beyannamesi vermediğimi için tarafıma ceza kesildi. Uşlamşa komisyonu toplamda 2250 Tl gibi bir bedel tespit ederek 02 Mayıs 2015'e kadar ödememi istediler. Bundan beş yıl evvel bir ev sahibi oldum ve 300 TL ile kiraya verdim. Kendim ise başka bir ilçede 400 TL bedel ile kirada oturuyorum. Bu durumda benim iki soruya yanıt bulmam gerekiyor.
1-) Uşlaşma komisyonunun tespit ettiği rakamı ödemek zorundamıyım?
2-) Eğer farklı bir yöntem ile bu cezadan kurtulmam mümkünse,izlemem gereken prosedürler nelerdir?

Saygılarımla.

Sayın Uzman Arkadaşlarım,

Son 5 yıl için kira beyannamesi vermediğimi için tarafıma ceza kesildi. Uşlamşa komisyonu toplamda 2250 Tl gibi bir bedel tespit ederek 02 Mayıs 2015'e kadar ödememi istediler. Bundan beş yıl evvel bir ev sahibi oldum ve 300 TL ile kiraya verdim. Kendim ise başka bir ilçede 400 TL bedel ile kirada oturuyorum. Bu durumda benim iki soruya yanıt bulmam gerekiyor.
1-) Uşlaşma komisyonunun tespit ettiği rakamı ödemek zorundamıyım?
2-) Eğer farklı bir yöntem ile bu cezadan kurtulmam mümkünse,izlemem gereken prosedürler nelerdir?

Saygılarımla.

Eğer zamanında beyanname verseydiniz hiç vergi ödemezdiniz. Komisyon tutarını ödeyin yoksa başınıza daha büyük işler açılır.