fonradar

kısmi süreli sözleşme ay içindeki gün sayısı farkları

smmm-ankara

Katkı Sunan Üye
kısmi süreli iş sözleşmesi ile çalışan personelin sözleşmesinde "haftada 5 gün, günde 4 saat" şeklinde bir çalışma süresi için (cumartesi-pazar hariç 5 gün çalışılıyor) bazı aylar 21 gün bazı aylar 22 veya 23 gün çalışma oluyor, ssk gün sayısı da otomatikman bazı aylar 12, bazı aylar 11 veya 13 gün oluyor,

bunun izahı için ssk.ya puantaj kartı vermek gerekir mi, kısmi süreli sözleşme yeterli olur mu?

Ynt: kısmi süreli sözleşme ay içindeki gün sayısı farkları

smmm-ankara ' Alıntı:
kısmi süreli iş sözleşmesi ile çalışan personelin sözleşmesinde "haftada 5 gün, günde 4 saat" şeklinde bir çalışma süresi için (cumartesi-pazar hariç 5 gün çalışılıyor) bazı aylar 21 gün bazı aylar 22 veya 23 gün çalışma oluyor, ssk gün sayısı da otomatikman bazı aylar 12, bazı aylar 11 veya 13 gün oluyor,

bunun izahı için ssk.ya puantaj kartı vermek gerekir mi, kısmi süreli sözleşme yeterli olur mu?

? aynı sorun benimde aklımı kurcalıyor, yorumu olan yokmu acaba..

sözleşmedeki süreleri doğru bildirdiğiniz sürece problem çıkmaz, sözleşme yeterli olur..puantaj vermenize gerek yok..

EYLÜLDURU ' Alıntı:
sözleşmedeki süreleri doğru bildirdiğiniz sürece problem çıkmaz, sözleşme yeterli olur..puantaj vermenize gerek yok..

Sayın EylülDuru, bazı aylar sözleşmedeki günlerin altın da veya üstünde olabilir böyle durumlarda bir sorun yaşanırmı acaba,

hesaplamalarınızı haftada 5 gün 4 er saat üzerinden yaptığınız sürece problem yok..Örneğin şubat ayı 28 çekiyordur dolayısıyla daha az çalışıyor göstermeniz gerekir, mart ayında daha fazla..bu şekilde aydan kaynaklanan değişiklik olduğunda sıkıntı olmaz..Ama bunun dışında eksik gösteriyorsanız (hiç uygulamadım emin değilim o yüzden) normal çalışanlarda yaptığımız gibi rapor, ücretsiz izin vb. gibi bir dayanağınız olmalı diye düşünüyorum..

Sevgili formdaşım

kısmi süreli iş sözleşmesi ile çalışan personelinizin sözleşmesinde "haftada 5 gün, günde 4 saat" şeklinde bir çalışma süresi (cumartesi-pazar hariç 5 gün çalışılıyor) bazı aylar 21 gün bazı aylar 22 veya 23 gün çalışma olması, ssk gün sayısı da otomatikman bazı aylar 12, bazı aylar 11 veya 13 gün olması bir sorun yaratmaz.Çünkü bu yaptığınız kısmi süreli bir iş sözleşmesindir (eğer noterden yaptıysanız bu sürelerde yazılıdır) Ayrıca bu çalışma sürelerinin altında ve üstünde çalışma olması bir sorun yaratmaz.Çünkü bunun izahı için SGK'ya Kısmi iş sözleşmesinin yanında bunun izahı
için SGK'ya kesinlikle takip eden ayın 23'üne kadar EK-10 düzenleyip puantaj vermeniz ayrıca kısmi süreli iş sözleşmesini ekine eklemeniz gerekir

üstadım saatlik çalışanların puantaj cetveli basıl doldurulmalı, atıyorum aylık 100 saatlik kısmi çalışması olan kişin 14 gün sgk bildiriyoruz, puantajda hangi günleri işaretlemeliyiz burasıda bir sıkıntı, en iyisi eksin gün e kısmi sözleşmeyi eklemek gibi geliyor bana,

üstadım saatlik çalışanların puantaj cetveli basıl doldurulmalı, atıyorum aylık 100 saatlik kısmi çalışması olan kişin 14 gün sgk bildiriyoruz, puantajda hangi günleri işaretlemeliyiz burasıda bir sıkıntı, en iyisi eksin gün e kısmi sözleşmeyi eklemek gibi geliyor bana,

Sevgili formdaşım

Soru için teşekkürler Saatle çalışanların puantajlarının doldurulmasında sizinde yukarda hesapladığınız gibi( 100 saatlik kısmi çalışması olan kişin 14 gün sgk bildiriyoruz,) gün hesabı yapılıp hangi günlerde çalışmışsa o günler işaretlenmeli burda yanlızca dikkat edilecek husus (ki burası çok önemli benim inşaat firmam var ve taşeronlarla beraber 300 kişi çalışıyor). Eğer ay içinde giriş var ise ve punlar Kısmi süreli olarak çalışıacaksa işe giriş gününden sonra işaretlenmeli ayrıca Pazar günlerinede dikkat edilmeli gerçekten Pazar günü çalışılmışsa işaretlenmeli ve bordroda ücreti ona göre hesaplanarak ödenmelidir.