Kısmi Zamanlı Çalışanın Girişi Ve Yapılması Gereke İşlemler Nelerdir.

gscaglar

Katkı Sunan Üye
merhaba,

bir işyerine kısmi zamanlı yani pazartesi,çarşamba,cuma günleri çalışacak işçi girişinde dikkat edilmesi gereken konular ve sgk ya verilmesi gereken evraklar nelerdir.
yardımlarınızı rica ediyorum.

tşk.

- kısmi süreli iş sözleşmesi
- işe giriş bildirgesinde 30 günden az çalışıyor mu kutucuğuna evet ayrıca gün sayısı
- işyerinde çalışan sayısı 10 kişinin altındaysa her ay eksik gün bildirim formu ve bir kereye mahsus kısmi süreli iş sözleşmesi örneği bağlı bulunulan sgk müdürlüğüne verilir...

emansur;389734...- işyerinde çalışan sayısı 10 kişinin altındaysa her ay eksik gün bildirim formu ve bir kereye mahsus kısmi süreli iş sözleşmesi örneği bağlı bulunulan sgk müdürlüğüne verilir...[/QUOTE' Alıntı:
Eğer o kişi veya diğer başka bir kişi için verilmesini gerektiren başka bir durum yok ise her ikiside bir kereye mahsus bağlı bulunulan sgk müdürlüğüne verilmesi yeterlidir.

- kısmi süreli iş sözleşmesi
- işe giriş bildirgesinde 30 günden az çalışıyor mu kutucuğuna evet ayrıca gün sayısı
- işyerinde çalışan sayısı 10 kişinin altındaysa her ay eksik gün bildirim formu ve bir kereye mahsus kısmi süreli iş sözleşmesi örneği bağlı bulunulan sgk müdürlüğüne verilir...

emansur arkadaşım ilgin için teşekkürler.
bazı ek sorularım olacak.
ay içinde toplam kaç gün çalışacağı belli değilse gün sayısını nasıl yazacağız. burda bi çelişkim var.

çalıştığı gün kadar yapacaksın, puantaj kaydı oluşturcaksın
puantaj kayıtlarını eksik gün bildirimli ile her ay sgk ya vereceksin

çalıştığı gün kadar yapacaksın, puantaj kaydı oluşturcaksın
puantaj kayıtlarını eksik gün bildirimli ile her ay sgk ya vereceksin

benim sormak istediğim işe giriş bildirimini verirken yazacağımız gün sayısını nasıl belirleyeceğimiz. mesela girişte 10 gün yaptık. haziranda 10 gün çalıştı, temmuzda 7 güne düşerse işe giriş bildirgesindeki 10 güne ters düşmeyecekmi?

emansur arkadaşım ilgin için teşekkürler.
bazı ek sorularım olacak.
ay içinde toplam kaç gün çalışacağı belli değilse gün sayısını nasıl yazacağız. burda bi çelişkim var.

evet o kısım çelişkili gerçekten ben giriş yapılan ayı dikkate almıyorum tam bir ayda kaç gün çalışacaksa onu yazıyorum kaldı ki bu da doğru olmuyor çünkü her ayda mesela sizin örneğizde ki gibi pazartesi,çarşamba,cuma günleri eşit olmayabiliyor dolayısı ile gün sayısı da değişiyor...

Son düzenleme:
Sn.Emansur beye katılıyorum bence de çelişki doğuruyor ama sonuc itibariyle sorunda doğmaz/doğurmaz,çünkü işci ve işverenin imzasını taşıyan puantaj,bu noktadaki olası problemi çözer/çözüyor. Ayrıca bu noktaya dair iş sözleşmesinde hüküm olursa(yani mevzuata uygun şekilde örneğin işcinin ay içinde aylık sgortalı gün sayısı,çalışma süresi/saat 7.5 a bölünmesiyle bulunur denilirse)problemin doğmamasında da etkili olur.