KKEG -Luca-Gelir Tablosu

merhaba.

sormak isteidğim şey kkge işlenmesi sırasında 689 nolu hesabı kullanıyorum. doğal olarak 600 lü satış hesaplarının toplamında görünüyor.

diyelim ki bu ay ki satışlarımız 10,000 a, 600 lü hesaplar toplamında görünen 1,000 kkeg var. bu durumda işletmenin satışları 9,000 ytl olarak görünmekte kkeg dolayı . peki kdv beyannamesinde beyan edilecek satış tutarı nedir. burada program tanım kodlarında bir sorun yaşıyoruz onun için sormak istedik. bir yerde bir yanlışlık var. sorunun devamı gelecek arkadaşlar

Ynt: kkeg -luca-gelir tablosu

İyiki luca kullanmıyormuşuz

hayır belkide ben soruyu yanlış sordum. ben lucadan çok memnunum onca sene eta logo ve netsis kullandık luca imkan olarak ve kullanım olarak gayet iyi. belki bilmediğimiz bir tanımı vardır onu kastettim luca diyerek

sormak isteidğim açık olarak şu

kkeg 689 aldığımızda b olarak satışlar a olduğu için arada o kadarlık fark oluyor. kdv beyannamesinde brüt satışları alıyor. ben kkeg indirmiyorum ki bu durumda matraha ilave edeyim

Hiç orkayı denememişsiniz ondan dolayı luca size çok iyi gelmiştir. Neyse ben zaten mause kullanmanız gereken programları sevemedim bir türlü hızlı olamıyorsunuz

Konumuza gelelim kdv beyananmesindeki bölüme sadece o ayki teslim ve hizmetlerin brüt toplamını yazacaksınız 689 ve 656 gibi hesapları toplam rakamdan düşerek yazmayacaksınız

Ayrıyetten 642 646 gibi hesaplarda eklenmeyecek yani kdv beyananmesinin ön yüzündeki satışlar ve arkada istisnalar bölümü toplamı olacak