KSS' den önce verilen düzeltme?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Aralık ayı Kdv beyannamesinin süresi malum 24.01.2012 günü son.Ben dün itibari ile Kdv Beyannamesini onayladığım bir firmadan 3-4 tane daha fatura geldi.Bu da ödemeyi düşürecek.Bu durumda düzeltme beyannamesi vermem gerekiyor ancak diğer taraftan da incelemeye girer diye tırsmıyor da değilim.
Kss' den sonra olsa hiç düzeltme vermeye yeltenmem ama, henüz beyanname verme süresi dolmadığı için verilebilir mi diye düşünüyorum.
Kss' den önce verilen bu şekilde ki İndirilecek Kdv' yi çoğaltan düzeltme yapıpda başınızın ağrıdığı oldu mu?

Teşekkürler.
Kolay gelsin.

Ynt: KSS' den önce verilen düzeltme?

düzeltme beyannamenizi verdikten sonra ilave ettiğiniz faturalar ile defter çıktısını ekleyerek dairenize dilekçe ile başvurursanız sorun olmaz diye düşünüyorum

Kanuni süresinde ise inceleme olacağını sanmam. Açıklamaya "yanlışlıkla ind kdv hatalı yazılması" yazın verin.

Süresi geçmediği için inceleme olmaz. Fazladan damga vergisi ödersiniz. Dilekçe vermeye gerek yok.
Yalnız aralık ayının telafisi olmadığı için erken vermemekte yarar var..

Evet acele etmemek gerekir.
Aslında firma hesap mutabakatları yaparken farkedildi.Firma sahibinin de bilgisi dışında.
Tşkrlr.

Sn Zindan; Pazartesi duzeltme beyanindan sonra mukellefin gib den borc sorgulamasini yapiniz. Eger odenecek kdv son hali seklinde ise ne ala, yok ilk tah rakami ise dilekce sart. ( yapacaginiz duzeltme sonucu odenecek kdv yi azalttiginizdan dilekce ile muracaat etmelisiniz.)

Merhabalar,

Bu mesajınızı yeni gördüm.Eğer ödemeyi azalıyorsa kss'de olsa malesef ilgili ayın 191 dökümleriyle beraber dilekçe ekiyle vergi dairesine gitmeniz gerekecek.Düzeltmeden sonra sistemden bakarsanız hala ilk ödenecek tutarın olduğunu göreceksiniz.(azalma gözükmüyor)Çok yoğun bir günümde personele yaptırdığım ve habersiz düzeltme verdiğinden sıkıntı yaşadığımdan bende ordan tecrübeliyim.

Bende uğraşmamak için düzeltme vermedim, açıkçası.Devreden olsaydı verecektim.
Teşekkürler bilgiler için arkadaşlar.