fonradar

Limited Şirketten kurtulmak istiyorum.?

Merhaba,
Yaklaşık 1 sene önce iki ortak eşit hisseli bir şirket kurduk ve tek yetkili olarak müdür oldum. Ve şirkette hiç bir faaliyet olmadı. Şimdi ben bu şirketten kurtulmak istiyorum. Hisse devretmek istiyorum 3 yıl süre gördüm devir için doğru mu?
Noterden devir yaptım ama diğer ortağa ulaşamıyorum karar almak için. Hisse devri yapabilir miyim? Yaparsam nasıl olacak?
Tasviyeye gitmek istemiyorum uzun sürüyor. Tasviyeye mecbur kalsam diğer ortak olmadan yapabilir miyiz?
Müdürlüğüm de var ne yapmam gerekir?
Teşekkür ederim...

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: LİMİTED ŞİRKETTEN KURTULMA

2 ortaklı şirket kurdunuz ve diğer ortağa ulaşamıyorsunuz.Çok ilginç.Durumunuzu en güzel ticaret odasına danışmanızdır.En doğru kararı onlar verecektir.Saygılar.

Ynt: Limited Şirketten kurtulmak istiyorum.?

Noterden devir yaptım diyorsunuz, peki bu noter sizden devire ait karar istemeden mi hisse devir sözleşmesini onayladı?

Benden bir şey istemedi sadece devir yaptık. Karar onayı için bulamıyorum diğer ortağı.

Ayrıca diğer öneri için Ticaret Odasını aradım, ortağı bulamazsan mahkemeye gitmen gerekiyor dediler. Bu süreçle ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
Saygılar...

Tespit davası açmanız gerekiyor. Bunu yapmadığınız ya da ortağı bulup karar alıp tescil ettirmediğiniz sürece ortaklığınız bitmez. Sorumluluk da devam eder tabi.