Ltd Şt Şehir Adres Değişikliği

Merhaba, mimarlık hizmeti yapan tek şahıslı şirket olan mükellefimiz var. Bulunduğu ildeki ofisini kapattı Ankara’ya taşınacak. Ama aralık ayındayız malum defter tasdik zamanı yetişmesi konusunda emin olamadım. Bu nedenle süreci hızlı ilerletebilmem adına izlemem gereken yollar nelerdir? Mersisten giriş yap genel kurula karar al bunu tasdik ettir dediler ama birde aşamalı buradan sormak istedim. Teşekkür ederim şimdiden

Merhaba
Tavsiyem taşınmadan defter tasdikini yapın,onu aradan çıkarın.
Sonrasında nakil işlemlerine başlayın.2024 sonunda 2025 defterlerini yeni şehrinden tasdiklersiniz.

Merhaba
Tavsiyem taşınmadan defter tasdikini yapın,onu aradan çıkarın.
Sonrasında nakil işlemlerine başlayın.2024 sonunda 2025 defterlerini yeni şehrinden tasdiklersiniz.
eski işyeri adresi kiralıktı ve ekim sonunda bitirdi o süreçte yeni ofis bakıyordu yaklaşık 2 aydır ofisi yok buna rağmen defter tasdik yapılabilir mi eski adresiyle

Vergi dairesinde halâ eski adres görünüyordur.Mecburen defterler bu adres bildirilerek tasdik edilecek.Sonrasında nakil olabilir.
Ancak en kısa zamanda bu nakil işini yapın.Vergi dairesi eski adrese olası bir yoklama düzenler.Yerine bulunamamaktan re'sen terk bile yapabilir.
O yüzden fazla geciktirmeyin derim.

Vergi dairesinde halâ eski adres görünüyordur.Mecburen defterler bu adres bildirilerek tasdik edilecek.Sonrasında nakil olabilir.
Ancak en kısa zamanda bu nakil işini yapın.Vergi dairesi eski adrese olası bir yoklama düzenler.Yerine bulunamamaktan re'sen terk bile yapabilir.
O yüzden fazla geciktirmeyin derim.
çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar

Merhaba, açıkçası uzun zamandır Ltd. Şirket için adres değişikliğim yoktu. Şimdi iki firmanın adres değişikliğini tescilden geçirdim. Vergi dairesinden sanırım aşağıdaki açıklama gereği bildirim kalktı. Sorum;
* Artık sadece şahıs firmalarına mı bildirim yapacağız.?
* Yoklama uygulaması halen geçerli midir.?

1713184517500.png

Merhaba, açıkçası uzun zamandır Ltd. Şirket için adres değişikliğim yoktu. Şimdi iki firmanın adres değişikliğini tescilden geçirdim. Vergi dairesinden sanırım aşağıdaki açıklama gereği bildirim kalktı. Sorum;
* Artık sadece şahıs firmalarına mı bildirim yapacağız.?
* Yoklama uygulaması halen geçerli midir.?

Ekli dosyayı görüntüle 566
Ben her ihtimale karşı adres değişikliğini yine bildirenlerdenim. Ayrıca bildirmeseniz bile,kira sözleşmesi damga vergisini ihmal etmeyin.
Yoklama uygulaması geçerlidir ama bazen geliyorlar bazen gelmiyorlar.Vergi levhasının güncellenmesi bu sebeple bazen gecikebiliyor..O nedenle en azından işlemi hızlandırmak adına değişilkiği bildirip yoklama talebinde bulunuyorum.Hatta sms bildirimiyle yoklamaya gelinmesini istemeniz halinde bildirime not olarak bunu eklemenizde yine fayda var.