Ltd.Şti adres değişikliği karar örneği.

Merhaba;Ltd.Şti. imalathane ve merkez adresimiz aynı.Biz hem imalathaneyi kapatmak hemde merkez adresini değiştirmek istiyoruz.İtonun sayfasında böyle bir karar örneği bulamadım.Bana yardımcı olurmusnuz.İto kararlarda çok hassas ve geri dönmesinden korkuyorum. Arkadaşlar sizden acil yardım bekliyorum.

Ynt: ltd.şti karar örneği

tadil tasarısı yapın eski hali ile yeni olması gereken halini yazıp karar alın

Ynt: ltd.şti karar örneği

Sayın Aylin31 adres kapatma ve adres değişiklikleri için tadil tasarısına gerek yoktur.Sanıyorum ana sözleşmedeki ŞİRKETİN MERKEZİ maddesi aklınıza gelerek bunu söylediniz.Bunun için tadile gidilmesine gerek yoktur.

İmalathane açılışı şirket kurulduktan sonra yapılmış olsa gerek.Alınacak karar örneği şu şekilde olabilir,sorunsuz onaydan geçeceğini düşünüyorum.Ayrıca kararı yazmadan önce ticaret odasının sitesinden merkez ve şube adresilerine bakarak buradaki adreslerin karara yazılmasında fayda var. İkinci bir husus imalathane adresiniz ticaret odasından tescil edilmemiş olabilir.Merkez ve şubelere bakarak bunu görebilirsiniz.Tescil edilmiş olduğunu farzederek karar örneği aşağıdaki şekilde olabilir.

"Şirket ortakları şirket merkezinde toplanarak aşağıda yazılı hususları karar altına almışlardır.
1- ........ tarihinden itibaren .............................. adresindeki imalathanemizin (veya atölyemizin) kapatılmasına karar verildi.
2- ............................ adresindeki şirket merkezimizin ............. tarihinden itibaren....................... adresine nakledilmesine karar verildi.

ORTAK ORTAK
imza imza

Eğer imalathaneniz tescil edilmeden sadece karar alınmak suretiyle vergi dairesine bildirilmişse yine tescile tabi tutmadan kapatma kararı alacaksınız ve daireye bildireceksiniz. İmalathane için ayrı bir karar merkez adres değişikliği için ayrı bir karar alacaksınız ve sadece adres değişikliğini tescil ettireceksiniz.

Saygılar.

Ynt: Ltd.Şti adres değişikliği karar örneği.

karar defterinde kararlar noter tarafından tasdik zorunlumu

Selamlar.
Her karar tastik edilecek diye bir kural yoktur.Alınacak kararın içeriği,niteliği ve verilecek kurum göz önüne alınarak tastik edilip edilmeyeceği karar verilebilir.
Örneğin huzur hakkı verilmesine karar verilmesi hallerinde bu kararların noterden tastik edilmesine gerek yoktur.Çünkü bu,firmanın iç bünyesinde almış olduğu bir karardır.
Saygılar.

merhaba daha önce karar defteri hiç tutmadım nasıl yazmalıyım bilgisayardan a4 kağıdına yazıp yapıştıra bilirmiyim yokya ellemi yazmam gerekir saygılar

Bilgisayardan yazıp yapıştırınız.