Madeni Yağ Satışı

Yeniyurt

Katkı Sunan Üye
-İyi günler direkt Gelir ve Kurumlar Verg.kanununu ilgilendirmiyor ama başka yazacak yer bulamadığım ve çok ziyaret edilen bir forum olduğundan burayı seçtim.
- Mükellefim yalnızca Madeni yağ satışı yapmak istiyor. Bunun için izin gereklimi (Petrol ürünlerini her önüne gelen satamaz gibi bir şey duymuştum.) yani Madeni yağ ticareti yapabilirmi ?
- Bunun için Yazar Kasa kullanma zorunluluğu varmı ?
Teşekkürler.

Ynt: Madeni Yağ Satışı

Yeniyurt ' Alıntı:
-İyi günler direkt Gelir ve Kurumlar Verg.kanununu ilgilendirmiyor ama başka yazacak yer bulamadığım ve çok ziyaret edilen bir forum olduğundan burayı seçtim.
- Mükellefim yalnızca Madeni yağ satışı yapmak istiyor. Bunun için izin gereklimi (Petrol ürünlerini her önüne gelen satamaz gibi bir şey duymuştum.) yani Madeni yağ ticareti yapabilirmi ?
- Bunun için Yazar Kasa kullanma zorunluluğu varmı ?
Teşekkürler.

Sevgili Formdaş

Aldığı malı işlemeden satacağı için herhangi bir sorun yok fakat imalat ise o zaman durum başka senin soruna göre sadece satış onun için problem yok (imalat olsaydı detaya girerdim).Yanlızca işyerine beledeyeden ruhsat alman gerekir yazarkasa olayına gelince eğer perakende satış yapacaksa kesinlikle yazarkasa başvurusu yapmak lazım

Saygılar Ferhat