Mali Tatil ?

Ynt: Mali Tatil ?

Merhabalar,

Bağımlı çalışanlar için patronlar izne göndermeyeceğına göre...değişen birşey olmayacak,
Serbest çalışanlar, zaten Özgürlük için serbest büro açmışlar, işini erken bitiren (varsa eğer) tatile gitsin,
yani işleri 01-20 temmuz arası Sn.Maliye Bakanımı yapacak, elbette biz yapacağız o halde bu tatil de nerden çıktı_??

Saygılarımla,
Atıf Kızılkan

Arkadaşlar bakıyorum da hepiniz memnun olmamış gibi bir durum çizmişsiniz. bu yeni birşey değil 1-2 yıldır üzerinde düşünülen tartışılan, çevremizde de çıkaramazlar, yapamazlar diye söylenip konuştuğumuz şeyler. Kendi adıma güzel olmuş diyebileceğim bir durum. yoksa bizim tatil falan yapabileceğimiz yok. hep iş hep iş muhakkak yapacak birşeyler çıkmakta. zora kide olsa 20 gün lük tatil yapmak çok güzel. bu yalnızca benim fikrim. Arkadaşlardan kendine vakit ayırıp tatil yapanlar vardır onlara birşey demiyorum. Gelelim işin teknik boyutuna Haziranda olabilirdi yada Ağustosta, Temmuzda olmuş farketmez. Beyan süreleri ile de ilgili olarak düzenleme yetkileri her zaman vardır. 7 günlük sürede yetişmeyeceği kesin. tam detaylı okumadım ama, bu konularda meslek kuruluşumuz olan Türmob un görüşleri mutlaka alınmıştır. Bizi bizden başka kimsenin anlayamayacağına eminim. Herşeye rağmen olumlu bakıyorum. Bazı durumları uygulamadan göremeyiz. 21 Temmuz 31 Temmuz arası Tecrübe sahibi oluruz diye düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Saygılar sunarım.

Keşke sizin kadar iyimser olabilsek. Neden bu kadar naifsiniz. Şöyle düşünün Temmuzda maliye tatil yapacak. Tamam peki sizin firmanın da tatile mi girecek, tüm iş hayatını kapatacakmısınız, fabrikalrı, dükkanları, bankaları.
Bakın bunun yakın bir örneği Fransa da var. Tüm kamu ve özel sektör nöbetçiler dışında Ağustosda tatil yapıyor.
Odalarımız, politik yerlerdir. Ordakiler mesleğin sorunlarından çok kendi ikballeri ile ilgilenirler.