Maliyenin Dikkatini Çeker mi ?

Arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açıyorsam affola. Bir konuda bir merakım var bunu sormak istiyorum. Diyelimki bir sitem var reklam alanlarını kiralayarak aylık banka hesabıma 400-500-300-200 farklı hesaplardan toplamda 3-4 bin tl para geliyor. Bu maliyenin dikkatini çeker mi? Bir sorun çıkar mı?

Maliyenin dikkatini çeker mi? İhtimal %50, ama bir gün bir yerde birilerinin dikkatini çeker mutlaka ve o günden sonrası vergilendirme vb sebeplerle sizin için hayatı epey zorlaştırır.

Maliyenin dikkatini çeker mi? İhtimal %50, ama bir gün bir yerde birilerinin dikkatini çeker mutlaka ve o günden sonrası vergilendirme vb sebeplerle sizin için hayatı epey zorlaştırır.

sadece 3-4 ay boyunca olacak böyle, ömür boyu değil yani. Sorun çıkmaz bu yüzden değil mi?

Çok kişi girerse çok fazla kişinin dikkatini çeker, şu an bireysel sitelerde pek inceleme görmedim ama sahibinden.com gitti gidiyorda dükkan açanların fark edilmesi çok kolay

Maliyenin bu tür konular dikkatini çekebilir, bir de yakın bir zamanda yeni bir bildirim yükümlülüğü geldi, şu an bulamadım ama internet üzerinden reklam geliri elde edenlerin BTK'ya reklam gelirlerini bildirim yükümlülüğüne dair bir zorunluluk görmüştüm.

Arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açıyorsam affola. Bir konuda bir merakım var bunu sormak istiyorum. Diyelimki bir sitem var reklam alanlarını kiralayarak aylık banka hesabıma 400-500-300-200 farklı hesaplardan toplamda 3-4 bin tl para geliyor. Bu maliyenin dikkatini çeker mi? Bir sorun çıkar mı?

Her şeyi bir yana bırak Maliye'nin dikkatini çekmediğini düşünürsek.Ödemeyi yapan kişi/ler bunu maliye'ye beyan ediyorsa ne yapacaksınız ?
:alkış:

Maliye banka hesaplarına gelen paraların sıksık tutarına ve meblağlarına dikkat eder, gittigidiyor veya e-ticaret yapanların hesaplarına gelen küçük ancak çok sayıda gelen havaleler dikkat çeker ve incelemeye alır, yada ayda bir iki ancak büyük meblağlar dikkatini çeker ve incelemeye alır.
Örnek: e-ticarette 10,00 TL'den ayda 50.000 Adet ürün satıyorsunuz ve bunlar havale olarak hesabınıza geliyor diyelim, kesin incelemeye girersiniz.
Yada durup dururken hiç hareketsiz bir hesaba her ay 1.000.000,00 TL, 10.000.000,00 TL, 100.000.000,00 TL para geliyor, kesin incelemeye girersiniz.
Bu hareketlerin olduğu TC numaraları vergi mükellefimi bakarlar, görüşme mektubu gönderirler.

Bana kalırsa senin rakamların banka hareketlerinden dolayı dikkat çekmez, ancak biri şikayet ederse, yada başka nedenden dolayı incelemeye alınırsan bu sefer paraların gönderilmeye başladığı aydan itibaren vergi mükellefi yaparlar seni res'en, işte o zaman eyvah diyebilirsin.