Maliyet Muhasebesi İçin Tesmer i Türmob'u Dilekçe Yağmuruna Tutalım !

acaba çok varmı gönderilen e-mail ve fakslar

Arkadaşlar ;

475 53 00 nolu telefondan da bilgi alabiliryorsunuz. Aradım konuştum "dilekçeler geliyor toplayıp yönetime vereceğiz dediler".

daha çok faks ve mail lazım, göndermeyen arkadaşlarınızı uyarınm lütfen. (bu bizimde son hakkımız olabilirdi.)

Son hakkı olan arkadaşlarımız için gerçekten çok üzülüyorum şimdi örgütlendik ama son hakkı olan arkadaşlar için geçmi kaldık acaba.İnanın denetimde de maliyette de elimden geldiğince fax mail atıyorum

Umarım emeklerimiz sonuç verir. Bu sınav için mazeret istemek daha çok faydalı, olur veya olmaz bu şekilde örgütlenmemiz gerekli bence.

İkinci konuda dün İstanbul Odasının önüne yürüyecek arkadaşlar hakkında bir bilgisi olan var mı ? Yetkililer ile görüşme şansları oldu mu aceba?

Telefonda Türmob yetkilisine sordum dilekçe çok mu geliyor diye "idare eder dedi". Demekki daha çok arkadaşımızı örgütlememiz gerekli.. Arkadaşlar herkes elini taşın altına koysun lütfen.

Arkadaşlar bugün İSMMMO önüne gittim ve bilin bakalım kaç kişiydik? : 10! EVET BUGÜN TAM 10 KİŞİYDİK! HERKESE TEŞEKKÜRLER DEMEK BAZI ŞEYLERİ HAKEDİYORUZ, NEYSE BEN HAKKIMI ARADIM VİCDANIM RAHAT, BÜYÜK MAZERET DIŞINDA KEYFEN GELMEYENLERE GEÇMİŞ OLSUN...

Arkadaşlar bugün İSMMMO önüne gittim ve bilin bakalım kaç kişiydik? : 10! EVET BUGÜN TAM 10 KİŞİYDİK! HERKESE TEŞEKKÜRLER DEMEK BAZI ŞEYLERİ HAKEDİYORUZ, NEYSE BEN HAKKIMI ARADIM VİCDANIM RAHAT, BÜYÜK MAZERET DIŞINDA KEYFEN GELMEYENLERE GEÇMİŞ OLSUN...
Hak verilmez alınır ancak bizlerin hak alacağı vs yoktur çünkü mücadele yoktur hak aramak yoktur
Angaryalara hayır taksim eylemine de 500-600 kişi gelmişti o zaman itirazda hakkımız yoktur
Odamızı şikayet edip duruyoruz ancak odalarımızı çalışan bir yer haline getirmek bizim görevimiz biz sıkıştırırsak onlarda düzelir ve bilirler ki üyeleri koyun değil ama koyun olmadığımızı ispat edemiyoruz
İnşallah yeni nesiller haklarını ararlar

teşekkür ederim kardaşim, kendi adıma ... bizler adanadayız çoluk çocuk sahibi insanlarız..bekar olsam atlar bende istanbul la , hatta ankaraya gelirdim.

sizler için iyide olurdu tanışırdınız ve böylece büyürsünüz aslında istanbul her şeyde olduğu gibi bizde de toplumun kalbi gibidir.

sen elinden geleni yapmışsın ... için rahat olsun.. hayırlı sonuçlar alırsın inşallah...

ozozca kardeşim sen elinden geleni yapmışsın bunun için hepimiz teşekkür ediyoruz sana. ancak şunu da bilmelisin; mağdurlar sadece İstanbulda değil Türkiyenin dört bir yanında yüzlerce insan var! inancın olsun çoğuda fakir fukara orda burda adamı olmadığı için kalan insanlar! kendi adıma;şu an değil şehirlerarası, şehiriçi otobüs parası bulmakta zorlanıyorum. şu an yapabileceğimiz tek şey gerekli yerlere fax, mail, tlf vs gibi arçlarla hak aramaktır. kendim bir partinin vekilinin telefonunu alarak konuyu akatardım ve sağolsun kendisi de meclise önerge verdi. hem öyle örgütlenme de 1-2 haftada olacak iş değildir.

çaba gösteren arkadaşlarıma:

Hz. İbrahim’i atmak için büyük bir ateş yakılmış*tı. Bu esnada bir karınca su taşıyordu. Yolda giderken karışlaştığı karıncalar nereye gittiğini sorarlar. Karın*ca, “Hz. İbrahim’i atacakları ateşi söndürmek için su taşıyorum” diye cevap verir.Soruyu soran karıncalar gülerler; “Senin götürdü*ğün su, o kocaman ateşi söndürmeye yetmez ki derler.”“Olsun” der karınca, “ben de biliyorum yetmeye*ceğini; ama hiç olmazsa safım belli olsun...”

Maliyet 2.soru

hoca neyi baz alarak insaflı okuyacak? 2. soruyu hemen hemen herkes normal maliyete göre yaptı tek dersim maliyet ve kasım sınavı birçok kişi gibi son hakkım belki de birçoğu dosyasını yaktı, insanların harcadığı zamana, maliyete yazık...

Ben 1.soruyu hiç yapamadım. 2.sorunun bütün cevapları doğru fakat smmm tablosu yerine sadece 7.500 adet x 12,50 tl/adet = 93.750 TL = SATILAN MAMÜL MALİYETİ yazdım.

istediği bütün cevapları buldum gelir tablosu brüt kara varana kadar sıfır hata , ama smmm tablosu kestirme yoldan yaptım benim halim n'olur 50 alırmıyım kafayı yedim yiyecem

Bu sınavda ilk kez senin kadar olumlu konuşan gördüm inşalah geçersin

Bende 1. Soruyu yaptım ama en baştaki tutardan kdv'yi düşmeyi unutmuşum bide net satış hasılatına göre yaptım. 2. sorudada a şıkkını kapasite kullanım oranını ve kapasite sapma oranını yazdım söz konusu kapasite sapma oranına isabet eden gelirin çalışmayan kısım gider ve zararlarına atılacağını yazdım.
b şıkkındada tam maliyeti bulup bıraktım.
güya kolay diye 2. sorudan başladık ama bittim resmen acele etmekten
ne olacak acaba

Ben 1.soruyu hiç yapamadım. 2.sorunun bütün cevapları doğru fakat smmm tablosu yerine sadece 7.500 adet x 12,50 tl/adet = 93.750 TL = SATILAN MAMÜL MALİYETİ yazdım.

istediği bütün cevapları buldum gelir tablosu brüt kara varana kadar sıfır hata , ama smmm tablosu kestirme yoldan yaptım benim halim n'olur 50 alırmıyım kafayı yedim yiyecem

benimde tek dersim maliyetti. kendimce bir şeyler yazdım.. sonuca bakıp siliyorsa illa ki bi yerde yanlış yapmışımdır. Bende mail attım. Sonuç alınır mı alınmaz mı bilinmez ama mücadele etmedikçe bu işin böyle devam edeceği belli. Bu kadar mensubu olan bir mesleğin bu kadar hakkı yenebiliyorsa, sınavda ücrette, iş yükünde vs. suçu kendimizde aramalı ve birlik olmalıyız.
Kimin neye haklı olarak itirazı varsa ben her zaman desteklerim benimle ilgisi olmasa bile.

Günaydın herkese, iyi haftalar diliyorum.
Var mı bir gelişme? Maliyet muhasebesi kitabı görmek istemiyorum. Aynı şeyleri tekrar tekrar bak dur...

Günaydın herkese, iyi haftalar diliyorum.
Var mı bir gelişme? Maliyet muhasebesi kitabı görmek istemiyorum. Aynı şeyleri tekrar tekrar bak dur..

Bence çalışmaya başlayalım ben orucun etkisiyle pek çalışamıyorum ama çalışmak lazım.Bu sınvda bu kadar şikayetten sonra en azından sınavın anlaşılabilir olmasını ben bekliyorum.Haziran sınavını iptal edip mazaret sınavı yapılacağını sanmam.Hocanın biraz kendini sorgulamasına neden olmuşuzdur inşallah

Komisyon gerçekten cok sacma sapan seyler yapıo boyle bisey olamaz 2013/2 dönem sorusunun aynısı gibiydi. Meğer soru içinde safhada varmış. Bu sınavı bi öncekini de verirdim. Ama maalesef soruda tam olarak ne istedindiğini anlamıyorum. Soru değilde bulmaca çözüyo gibiyim :D

arkadaslar ben tüm dikkatimi 2.soruya verdim 1.sine el sürmedim... fakat son sık olan brüt satış karında yanlıslık yaptım smmm doğru ama tam not verirlermi sizce

Yahya Arıkan( İSMMMO Başkanı) Yaklaşımı;

Sınav Mağdurlarına; SMM sınavlarında mağdur olduklarına inanan(!) onlarca arkadaşımdan mail almaktayım. Her türlü eleştiriye sonuna kadar kapımız açık olup şunu bir kez daha ifade deyim ki, bu soruları soran ne Odamızdır ne de TÜRMOB’dur. Soruları soran Sınav Komisyonudur. Bu durumu değerlendirmeniz dileğimle…

Ozan Bingöl (Gazi Üniversitesi - Akademisyen) Yaklaşımı;

Bir mesleğin saygınlığını ancak meslek mensubu yaratır. Korkunuz, bu gençlerin mesleğe kazandıracağı saygı, bilgi, birikimdir! Korkmayın...

ne diyeyim Allah ozan hocadan razı olsun, emeğimizi hiçe sayanlar unutmasın ki yarın o koltuklarda bizler oturacağız, işte o vakit oy istemeye sakın gelmeyin derim şimdiden!!

demagoji

ne diyeyim Allah ozan hocadan razı olsun, emeğimizi hiçe sayanlar unutmasın ki yarın o koltuklarda bizler oturacağız, işte o vakit oy istemeye sakın gelmeyin derim şimdiden!!

ismo başkanı demagoji yapıyor. binlerce üyesi olan Türkiyenin en büyük odanın başkanı topu başkasına atarak sorumluluk payından kurtulamaz o TÜRMObu oluşturan zatlar yine odalardan gönderilen temsilcilerden meydana gelmiyor mu? sınav ve diğer konularla ilgili yönetmelik çıkarma yetkisi yine TÜRMOB'a ait değil mi? kimse yalan söylemesin! ezilenler egemenliğini kurmuş olanların umurunda değildir!