Maliyet Muhasebesi İçin Tesmer i Türmob'u Dilekçe Yağmuruna Tutalım !

esrasu kardeşim inşallah dediğin gibi olur benimde 2 hakkım kaldı ben dilekçeyi hem mail hem faksladım türmob tesmer
hepsine attım sizde aynı şekilde yapın
tekrar söylüyorum kendimiz için olmasa bile bizden sonrakiler için olsun

ben maillerimi attım bir kaç kere umarım sonuç verir.

senin görememe sebebin sen sınavdasın acele yapıyosun yetiştireyim diye onlar ise rahat bir şekilde çözüyorlar aranızdaki fark bu
üstelik onların çöümüde yanlış zira dershanenin biri ortalama maliyet almış sanırım 0,74 bulmuştu iki ürün içinde
ancak yapılması gereken her ürünün satış hasılatını toplama oranlamaktı biri 0,68 diğeri 0,32 falan çıkması gerekiyor

bende net satış hasılatına göre yaptım bide baştaki buğday alımı için verilen paradan kdv düşmeyi unutmuşum
daha doğrusu dikkat etmemişim. neden

Çünkü ikinci sorudaki normal maliyet ibresini görünce bu soru kolay ordan başlayayım onu çabuk çözerim diye başladım a şıkkını yaptım b'ye geçtim B'de toplam maliyeti buldum Fark ettimki Yarı mamulü soruyorlar bende düşünüyorum lan bu yarı mamulü neyçarpıcam Bir ara aklımdan safhanın eşdeğer ürün miktarı geçti sonra bırakıp 1. soruya geçtim . derken zaman geçti birinci soruyuda alelacele yapınca durum yukarıda özetlediğim gibi gerçekleşti
ah ah ah

net satış hasılatı yöntemine göre yaptım bende ama dershaneler brüt satış hasılatı yöntemine göre cevaplamış. onların anladığı brüt kelimesini ben neden göremedim bilmiyorum. o yüzden dershane cevapları ile benim cevaplarımda 3-4 lira fark çıkıyor

Sonuç vermez deyip vazgeçmeyin arkadaşlar, abim mali müşavir o da çoğunluk olursanız dikkate alınır diyor, yeter ki nitelikli ve sayıca yeterli olun dikkate alırlar diyor. Unutmayın 2000 yılında ek sınav hakkı gelmiş bu nedenle biz de hem ek sınav hakkı alabiliriz hem de bu saçma yönetmeliğin değişmesini sağlayabiliriz!

50 kişi falan olmuş sanırım. face gruptakilerden anladığım kadarıyla

Arkadaşlar Cuma günü saat 14:00'de İSMMMO önünde toplanıyoruz, sayfası da burada....................

herkese yayın sayıca çok olalım...

Moderatör tarafında düzenlendi:
TÜRMOB genel başkanı Yücel AKDEMİR olmadığı sürece bu sorunlar asla bitmeyecektir. Kaldı ki TÜRMOB'un yönetimi ymm azınlığı tarafından yapıldığı gerçeği ve mevzuata göre de ymm olmayan kişinin başkan olamayacağı biçiminde düzenleme bulunduğuna göre değişen pek bir şey olmayacak.
Bu gerçekler karşısında Oda ve Birlik yönetimi seçimlerinde oy kullanma hakkı elde edildiğinde meslektaşların bu günleri unutmaması gereklidir.
Bu güne kadar aday meslek mensuplarının sıkıntı ve yakınmalarına sahip çıkıp takip eden İzmir OdaYönetimi ile Yücel Akdemir'in şahsi gayretleri dışında başka hiçbir Oda ve kişinin umrunda olduğunu görmedim.

..........................

Bu grupta toplananlar cuma günü 14:00'de İSMMMO önünde toplanıyoruz

NOT : Link vermek yasaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
benimde son hakkımdı bende maille dilekçemi attım arkadaşlar.

Allah yardımcımız olsun benim kasımda son ama böyle giderse dosya yakmaya gidecez ve çok üzülüyorum.Ek sınav hakkı çıkacakmış ama çok zor sorarlarsa ordada kalırız.Önemli olan hocanın zihniyetinin değişmesi o yüzden sesimizi çıkarmamız lazım birlik olalım lütfen

ne halleri varsa görsünler ... hakkımı yiyende derman bulmasın .. o kadar .......