Mart 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı

Ynt: Mart 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı

hakkımız asla korunmuyor ne meslek odaları tarafından nede türmob tarafından.meslek odalarına soru sormaya korkuyor insan çünkü verilen karşılık çoğunlukla bilmiyorum oluyor.kime güvensek kime inansak bilmiyorum.ben mahkemeye başvuracağım son şansım bu çünkü.bu kadar uzamadan belgemi almak isterdim ama olmadı malesef yada oldurmadılar.hakkımızda hayırlısı olsun inş.benim ve herkez için.

maliyetten 55-80 yapmışlar valla itiraz etsem olurmuş. ben 8 aldım 50 olurmuydu. :) yaw bir meslek bu kadar zor ele alınırmı, eskiler bir mesleğin olsun altın bilezik kolunda dursun derler. smmm ne altını elmas elmass
bu arada mart maliyetten kaldım çoğunuzdan. bu kolay sınavdan kaldığım için hala bunalımdan çıkamadım diğer kalan arkadaşlar yazsında muhabbet edelim. başarısızlığımızın üzerine

ben de kaldım fatih667 ben de hala bunalımdan çıkamadım 34 le kaldım itiraz ettim fakat sonuç değişmedi şimdi hala sınava başvuru yapmadım girmemeyi bile düşünüyorum bu dönem zor olacak diye düşünüyorum son iki hakkım kaldı sanırım başvuru yapmazssan hakkın yanmaz diye biliyorum sen ne düşünüyorsun hangi kaynaklardan çalışıyorsun

COOL ' Alıntı:
ben de kaldım fatih667 ben de hala bunalımdan çıkamadım 34 le kaldım itiraz ettim fakat sonuç değişmedi şimdi hala sınava başvuru yapmadım girmemeyi bile düşünüyorum bu dönem zor olacak diye düşünüyorum son iki hakkım kaldı sanırım başvuru yapmazssan hakkın yanmaz diye biliyorum sen ne düşünüyorsun hangi kaynaklardan çalışıyorsun
üstadım ben gireceğim ve iyi hazırlanacağım. bugün bile 20 gün var önümde. senin durumunu tam bilmiyorum ama benim tek ders ve bu 3. girişim olacak. başvuruyu yaptım. ben şuan senede 6500 ton saç işleme kapasitesinde çalışan bir firmanın imalat ve maliyet muhasebesine bakıyorum. ve bu dersten kalmak çok zoruma gitti. (geçen arkadaşları sonuna kadar tebrik ederim) şuan elimde yurdakul çaldağ ve islam çankaya nın o kalın kitabı var. işyerinde İslam hocanın kitabına evde yurdakul hocanın kitabına bakıyorum. sen girmemeye eminmisin. ben açıkcası sınavdan sonra soruları görüp yapabileceğim sorular olma riskini göze alamıyorum.

benim de elimde dehanın ve islam çankayanın kitabı var geçen dönem ufak hesap hatası yaptım konuları bitirdim sayılır fakat üç keredir veremedim şimdi bu dönemde zor olur diye korkuyorum benim de tek dersim ve son iki hak ne yapacağımı bilmiyorum karar veremiyorum çok kasarlar mı acaba açıkçası karar verseydim bugün gidip parayı yatırırdım.

sevgili cool kardeşim, seni etkilemek istemem ancak ben geçen dönemki kadar kolay olmayacağını ancak çokta kasmayacaklarını düşünüyorum. hatta bir kademeli dağıtım birde işçilik soracaklar diye düşünüyorum. :)
demek istediğimi anladınmı bilmiyorum ama sınava girmeyecem sonra sorular bakacam ki yapabileceğim sorular buyur buradan yak

haklsın fatih667 en iyisi gidip şu parayı yatırmak kısmet böyleymiş diyelim rabbim hakkımızda hayırlısını versin.

Arkadaşlar maliyetten bende kaldım ama ben hiç çalışmamıştım maliyete zor gelir diye. Zaten bu sınava bırakmıştım. Ama geçen sınavda ne kadar kolay sorular geldiğini anlayınca çok üzüldüm. Keşke 1 hafta olsun baksaydım kesin verirdim o dersi. Bir daha o kadar kolay soru geleceğini sanmam :( Tren kaçtı bir kere :(

COOL ' Alıntı:
haklsın fatih667 en iyisi gidip şu parayı yatırmak kısmet böyleymiş diyelim rabbim hakkımızda hayırlısını versin.
yani hocam anladığım kadarı ile seninde tek ders. ben gündüz işyerinde her dakika kitap elimde. işten 5 dakika kafayı ayırdımı hemen derse bakıyorum. evde akşam çalışamıyorum. elinden öper 1 kızım var onla takılıyorum. sabah namazdan sonra yatmıyorum. 2,5 saatlikte bir zaman o arayı buluyorum. oradada yurdakul hocanın kitaba bakıyorum.
7.30 da evden çıkıp işime gidiyorum. yani program ve tedbiri aldım. takdir Yüce Allah'dan. (yanlız birşey söyleyeyim bu yurdakul hocanın kitabında sınavda çıkmış çok soru yakaladım buna eminim. sadece rakamlar değişik)

ya bir arkdaş bana yurdakulun kitabının aynısı notlar verdi bir de ordan bakıyorum bu saatten sonra yurdakul hoca yı birebir alsam mı acaba ikilemde kaldım

COOL ' Alıntı:
ya bir arkdaş bana yurdakulun kitabının aynısı notlar verdi bir de ordan bakıyorum bu saatten sonra yurdakul hoca yı birebir alsam mı acaba ikilemde kaldım
al kitabı kardeş. zarar etmeyeceğin kesin. buna da bak. kitabı alınca sayfa 127 mart 2010 2. soru

nerden bulabilirim kitabı nerden alayı kitabın tam adı nedir

COOL ' Alıntı:
nerden bulabilirim kitabı nerden alayı kitabın tam adı nedir

ben konyalıyım. yaklaşım yayınlarını satan kitap evinden aldım. kitap evde bulamazsan yarın üzerinde telefon varsa numarayı sana mesajlayım.

adı ne kitabın tam ne diyicem sen yine bana yarın numarayı mesaj at yarın unutma kardeşim

bu siteden nasıl sipariş vericem

FATİH667 ' Alıntı:
maliyetten 55-80 yapmışlar valla itiraz etsem olurmuş. ben 8 aldım 50 olurmuydu. :) yaw bir meslek bu kadar zor ele alınırmı, eskiler bir mesleğin olsun altın bilezik kolunda dursun derler. smmm ne altını elmas elmass
bu arada mart maliyetten kaldım çoğunuzdan. bu kolay sınavdan kaldığım için hala bunalımdan çıkamadım diğer kalan arkadaşlar yazsında muhabbet edelim. başarısızlığımızın üzerine

biri başarız mı dedi.. buyrun benim ;D
maliyet beni de üzdü.. ama şu an en çok hukuk'u geçtiğime seviniyorum.. borçlar falan hiç çekilmesdi şimdi valla :(

arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin. kitap isimleri faso fiso bence.fazla üzerinde durmayın.önemli olan çok araştırma. ben dehanın setini aldım mart sınavına ilk kez girdim ve 7 de 7 yaptım.ilk aldığımda pişman olmuştum kitapları görünce. eksikleri var tabi ama onlarıda internetten tamamladım.her paylaşım sitesine girdim her bilgiyi okudum ve sonuç.
yani kısacası derlerin çıkmış sorularına bakıp son 5 yılın falan mantığını kurun.nerden sormuşlar nerden sorabilirler diye. ve soruların %70 ini tahmin edebilirsiniz.ben öyle yaptım ve maliyetten çıkan soruları %100 biliyodum. allah hepinizin emeklerini boşa gidertmesin.smmm olmak çok güzel bi duyguymuş.herkes farklı davranmaya başlıyo.odaya gidince ilgi gösteriyolar.sizlerde tadarsınız inşallah.

şimdi kitabın siparişini verdim inş bu sefer geçeriz arkadaşlar açıkçası bu kitap için baya zor dediler hayırlı olur inş