Mart 2014 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair

sidarta_77

Katkı Sunan Üye
Evet arkadaşlar acısıyla tatlısıyla bir sınavı daha geride bırakmış bulunuyoruz.2013 yılında girmiş olduğum sınavlardan edindiğim tecrübe şu şekilde.Maliyet ve Denetim hocasının dengesi yok sizi en fazla zorlayacak 2 ders bunlar.vergi zor bir ders ama hocanın notu iyi.güzel bir çalışmayla verilebilir.analiz dersinde sözelleri ihmal etmeden güzel yorum yaparsanız çok rahat geçersiniz.temel hukukta hiçbir sıkıntı yok 5 günlük çalışma yeterli.meslek hocasıda istikrarlı ya notu kıt ya sorular kasıntı oluyor.finansal muhasebede kağıt düzeniniz iyiyse ve yevmiye maddelerinin çoğunu doğru yaparsanız geçmemeniz için bir neden yok.inşallah 2014te bu işi bitirip kurtuluruz

not:çok fazla farklı kaynaktan çalışmayın.gereksiz zaman kaybı ve yetiştirememe telaşı oluyor.farklı kaynaklardan maliyet için yararlanabilirsiniz.diğerlerinde gerek yok

not 2:sözel derslere çalışırken sizde benim gibi okuyorum ama aklımda birşey kalmıyor diyorsanız.birinciyi anlamadan okuyun.ikinciyi önemli yerleri çizerek okuyun.daha sonra çizdiğiniz yerleri yazın.en son olarak da yazdığınız yerleri okuyun.artık o okumanın bir sınırı yok.ne kadar tekrar o kadar iyi

not 3:not isteyenler ve not paylaşacaklar bu adresi kullanabilirsiniz [email protected] şifre:smmm12345

Son düzenleme:
Sn. sidarta 77 arkadaşa katılıyorum. Meslek için ben hocanın bu derse biraz daha ilgi gösterilmesi mesajını verdiğini düşünüyorum...

pekı arkadaşlar smmm yeterlilik için kaynak öneriniz nedir not çıkartıyormusunuz derslere çalışırken ve finansal muhasebede acaba tek düzen hesap planını verıyorlarmı cevap kâğıdında acaba?

Dehanın dışında pek düzenli kaynak yok diyebilirim. Not çıkarırsanız faydanıza olur. Finansal muhasebede hesap planı veriyorlar. Hesapların işleyişine hakimseniz bol bol monografi çözün derim. Şahsi önerimdir...

Denetimle ilgili düşünceleriniz nedir.Kgk tebliğlerine çalışıcakmısınız.Yoksa bu sınavda komisyon değişiyor bir daha olmazmı dersiniz.

Denetimle ilgili düşünceleriniz nedir.Kgk tebliğlerine çalışıcakmısınız.Yoksa bu sınavda komisyon değişiyor bir daha olmazmı dersiniz.

denetimden tebliğle ilgili meryem.a arkadaşımız not paylaşımında bulunacaktı.gerçi kendisi dersleri geçti ama buradaki arkadaşlara bu konuda yardımcı olacağını düşünüyorum

pekı arkadaşlar smmm yeterlilik için kaynak öneriniz nedir not çıkartıyormusunuz derslere çalışırken ve finansal muhasebede acaba tek düzen hesap planını verıyorlarmı cevap kâğıdında acaba?
Ben ilk sınava Deha'nın notlarıyla hazırlandım ve girdiğim 5 sınavı da verdim çok şükür. Çok fazla kaynak özellikle sözel derslerde insanı boğuyor. Sana tavsiyem eğer arkadaşlarından edinebilirsen sözel dersler için Deha'nın ders notu adında özetlenmiş kitaplarından çalış. Ortak kaynak paylaşımı yapılan mail adresinde bu notlar mevcut. Finansal Muhasebe de tek düzen hesap planı veriliyor, o ders için acizane sana verebileceğim tavsiye bol bol monografi çöz, zamanı iyi kullan... Yevmiye maddeleri ve kebirler doğru olursa geçersin inş.

Ben ilk sınava Deha'nın notlarıyla hazırlandım ve girdiğim 5 sınavı da verdim çok şükür. Çok fazla kaynak özellikle sözel derslerde insanı boğuyor. Sana tavsiyem eğer arkadaşlarından edinebilirsen sözel dersler için Deha'nın ders notu adında özetlenmiş kitaplarından çalış. Ortak kaynak paylaşımı yapılan mail adresinde bu notlar mevcut. Finansal Muhasebe de tek düzen hesap planı veriliyor, o ders için acizane sana verebileceğim tavsiye bol bol monografi çöz, zamanı iyi kullan... Yevmiye maddeleri ve kebirler doğru olursa geçersin inş.

Hocam notları göndermen mümkün mü [email protected]

polemik için yazmıyorum lütfen yanlış anlamayın. ama her tarafta komisyonun değişeceğine dair yorumlar var. bildiğim kadarıyla komisyon üyeleri gizli. bunların değişeceğini kim nasıl biliyor? hangi tarihte başladılar, hangi tarihte başlayacaklar? bu bilgiler bir yerde mi yazıyor yoksa şehir efsanesi mi?
kesin bilgi değilse sınava girecek olanlar olumsuz etkilenmesin derdim o.
yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum.

Hocam notları göndermen mümkün mü [email protected]
Arkadaşım Denetim, Meslek Hukuku ve Genel Hukuk Deha ders notlarını [email protected] adresinden edinebilirsin. Ben de oradan indirip çalıştım. Meslek Hukuku ve Denetim notlarını excel üzerinde özetlediğim bir dosya var müsait bir vaktimde onları da o mail adresine atarım. İnşaallah istifade edersiniz.

maliyet ???

3. girişim olaca. tek ders maliyet kaldı. 15 aldım. ne yapmalıyım acaba. haziran sınavı için deha ya gittim. ben hiç memnun değilim. sınıflar çok kalabalıktı. herkes her şeyi biliyordu ya ukala tipler. kitapları ve notları iyi ama. maliyet için 707 kitabını mı çözsem ne yapsam bilemiyorum. fikirlerinize çok ihityacım var....

Yurdakul Çaladağ'ın çözümlü kitabını alın. Bol bol örnek çözün ben faydasını gördüm ve bu dönem bitirdim.
3. girişim olaca. tek ders maliyet kaldı. 15 aldım. ne yapmalıyım acaba. haziran sınavı için deha ya gittim. ben hiç memnun değilim. sınıflar çok kalabalıktı. herkes her şeyi biliyordu ya ukala tipler. kitapları ve notları iyi ama. maliyet için 707 kitabını mı çözsem ne yapsam bilemiyorum. fikirlerinize çok ihityacım var....

Sn. smhdrmz belki diğer başlıklarda da yazmışımdır fakat vaktiniz varsa ve yoğumlaşarak çalışırım diyorsanız ben size Kamil Büyükmirzanın maliyet kitabını öneririm. Anlatımı çok güzel ve detaylı ben faydasını görmüştüm. Benim şahsi fikrimdir tabikide bu, karar sizin...

Maliyette önemli olan çözümünü anlayabileceğiniz bir kaynaktan çalışarak sürekli örnek çözmeniz. el alışkanlığı kazanmadan bu iş olmaz. dağıtım tabloları, diğer tabloları yaparken her örnekte başlıkları bile tekrar tekrar yazarak çalıştım ben. bir de maliyet konusu biraz karışıktır. yeni çalışacak arkadaşlara da tavsiyem olacak: bazı konuların gerçek hayatta nasıl işlediğini anlarsanız maliyeti daha kolay öğrenirsiniz. örneğin, safha maliyet,standart maliyet; bu konular zordur. internetten aöf maliyet muhasebesi safha maliyet video vs. yazarak arama yaptırın. aöf nin konu anlatım videoları ve daha önemlisi üretim yapan firmaların muhasebe müdürleri, genel müdürleri, üniversite hocaları ile yaptığı söyleşileri var. bu konuların üretimde nasıl kullanıldığını öğrenmek konuyu kavramak açısından daha faydalı olacaktır. ben çok şükür geçtim maliyet ten. Rabbim yeni gireceklere yardım etsin.