Mart 2014 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair

2013/3.dönem için bir arkadaş vardı meslek hukukundan bir çalışma yapmıştı bu sorular hiç çıkmamış çıkabilir diye.arkadaşın dediği 3 soru da çıktı o arkadaş burda ise bu dönem içinde bir çalışma yapabilir mi acaba.teşekkürler.

Ben açıkçası komisyonun değişeceğini umuyorum. daha yumuşak bir sınav olması lazım...

umarak nasıl geçeceğiz sınavı? şu forumda muhasebe dersinden kalan birçok kişi var ve kimseden KGK ile ilgili bir hareket göremedim. 30 Kasım sınavı olayın seyrini değiştirdi. 20 dan fazla yayınlanmış tebliğ var. Tebliğlere de göz attım. Hikaye anlatmışlar. Yine bu tebliğlerle ilgili sınavda soru olacaktır. Herhalde herkes dehanın notlarına son akşam bakarım Allah'a emanet girerim diyor. ortak bir akıl yürütmek şart. tebliğlerin özetlerini çıkartmak gerekiyor. ben başladım bir sonuç alınca paylaşacağım.

Yahu bu adamlar KGK'dan açık kitap yapsalar da bu sınav verilmez. KGK tebliğleri 1000 sayfadan fazla bir kaynak oluşturuyor. Tesmer'den bununla ilgili bir sınır çizilmesini talep etmemiz lazım. Sınavdan önce kitap verseler sorsalar cevabı arayana kadar sınav süresi biter. Nasıl olacak bu iş? çok büyük karamsarlık içerisindeyim.

umarak nasıl geçeceğiz sınavı? şu forumda muhasebe dersinden kalan birçok kişi var ve kimseden KGK ile ilgili bir hareket göremedim. 30 Kasım sınavı olayın seyrini değiştirdi. 20 dan fazla yayınlanmış tebliğ var. Tebliğlere de göz attım. Hikaye anlatmışlar. Yine bu tebliğlerle ilgili sınavda soru olacaktır. Herhalde herkes dehanın notlarına son akşam bakarım Allah'a emanet girerim diyor. ortak bir akıl yürütmek şart. tebliğlerin özetlerini çıkartmak gerekiyor. ben başladım bir sonuç alınca paylaşacağım.

Sabırsızlıkla özetleri bekliyorum.Bende sınava girme girmeme konusunda tereddütlerim var.Kursa giden arkadaşlar kurstaki hava hakkında ve varsa notlarını paylaşırlarsa

bu sınavda bir güzellik yapıp üç soruyu da kgk'dan sorabilirler :) iki soran üçte sorar beşte :)
Bizim başımızdaki lüzumsuz birlik olduğu sürece nükleer bomba teorilerini bile sorarlar.

vergi hukukuna nasıl çalışacağımı bilmiyorum :( çok moralim bozuk. 3 aydır bu kitabı okuyorum herkez "sende geçemezsen biz ne yapıcaz" diyor. Ama ben kendimi sınava çekiyorum hala bişey bilmiyorum. Nasıl geçicez arkadaş bu dersi

Ben size söyleyeyim arkadaşlar. Tarih 14.02.2014

Bu dönem içime doğuyor, KGK'dan ya sormayacaklar yada 30 puanı geçmeyecek.

vergi hukukuna nasıl çalışacağımı bilmiyorum :( çok moralim bozuk. 3 aydır bu kitabı okuyorum herkez "sende geçemezsen biz ne yapıcaz" diyor. Ama ben kendimi sınava çekiyorum hala bişey bilmiyorum. Nasıl geçicez arkadaş bu dersi

size katılıyorum beni de bayağı korkutmaya başladı vergi oku oku oku ortada gözle görülür bir bilgi hala yok.. hiç bir şey bilmiyorum hala

Ben size söyleyeyim arkadaşlar. Tarih 14.02.2014

Bu dönem içime doğuyor, KGK'dan ya sormayacaklar yada 30 puanı geçmeyecek.

valla hocam aralık dönemi meslek hukukunda da tahmin yaptınız hep tuttu, ben sizden tırstım o yüzden takibimdesiniz :D :alkış:
başka tahminleriniz varsa ciddi ciddi dikkate alırım yani...

2013/3 itiriazları bu günmü son arkadaşlar.analizden 43 aldım itiraz etsem mi etmesem mi bilemedim.bi tarafım şiddetle et diyor diğer tarafım hayır.

2013/3 itiriazları bu günmü son arkadaşlar.analizden 43 aldım itiraz etsem mi etmesem mi bilemedim.bi tarafım şiddetle et diyor diğer tarafım hayır.
ben olsam itiraz ederdim.
çünkü puanınız geçme sınırına yakın. ayrıca net bilgiye değil yoruma dayalı cevaplar olduğu için doğru cevap görelidir.
Komisyonda itiraz sonuçlarını aynı hoca mı okuyor bilmiyorum ama farklı kişiye denk gelirse 7 puan daha alma ihtimalin yüksek :)

az önce itiraz ediyorum diye ettim.sınav sonuçları 4 şubatta açıklanmadımı o zaman tam 15 gün bugün doluyor diye ettim etmesinede.ders seçim bölümü gelmedi.bende heralde bir sonraki aşamada sorar diye devam eetim .sonuç 25 tl onaylandı para yönetimnde duruyor.kredi kartımdan da çıkacak ama hangi derse ettim belli degil.şimdi ne olacak bir fikri olan varmı.sanırsam itirazlar bitmiş.ama orda halen seçenek var.

az önce itiraz ediyorum diye ettim.sınav sonuçları 4 şubatta açıklanmadımı o zaman tam 15 gün bugün doluyor diye ettim etmesinede.ders seçim bölümü gelmedi.bende heralde bir sonraki aşamada sorar diye devam eetim .sonuç 25 tl onaylandı para yönetimnde duruyor.kredi kartımdan da çıkacak ama hangi derse ettim belli degil.şimdi ne olacak bir fikri olan varmı.sanırsam itirazlar bitmiş.ama orda halen seçenek var.

mesai saati bitmeden tesmeri aramanı öneririm. Ama sınav sonuçları açıklanma tarihi normalde 31 ocak olmalıydı. Geç kalınan süreyi dikkate alırlar mı bilmiyorum

itirazımı ettim arkadaşlar itirazlar devam ediyormuş.konu seçme farklı bir yerden yapıldığı için panik oldum bir an.tesmeri aradım.hayırlısı artık.