Masak Denetimi & İncelemesi Hk.

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Bankadan yüklü miktarda kredi çekmek isteyen yabancı ortaklı bir firmaya firmanızı ve ortaklarınızı Masak incelemesine/denetimine tabi tutun demişler, Masak isteğe bağlı bu şekilde bir özel inceleme hizmeti veriyor mu?

Daha önceden böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu?

MASAK- Mali Suçları Araştırma Kurulu

Biraz araştırdım, kara paranın takibi ve teröre finansmanı takip etmek için kurulmuş bir devlet kurumu, görevlerini yine devletten alıyor, özel kurumlara hizmet vermiyor.
Ancak gördüğüm kadarı ile bankalar ile iletişim halindeler, bankalar için ihbar şikayet portalı bile açmışlar.

İsteğe bağlı olarak böyle bir inceleme olup olmadığını öğrenemedim ama, arayıp sorayım dedim, internet sitelerinde telefon numaraları bile yok! Sanırım çok gizli :cool:

MASAK- Mali Suçları Araştırma Kurulu

Biraz araştırdım, kara paranın takibi ve teröre finansmanı takip etmek için kurulmuş bir devlet kurumu, görevlerini yine devletten alıyor, özel kurumlara hizmet vermiyor.
Ancak gördüğüm kadarı ile bankalar ile iletişim halindeler, bankalar için ihbar şikayet portalı bile açmışlar.

İsteğe bağlı olarak böyle bir inceleme olup olmadığını öğrenemedim ama, arayıp sorayım dedim, internet sitelerinde telefon numaraları bile yok! Sanırım çok gizli :cool:

Şu adreste telefon yok ama fax var : İletişim Bilgileri
Aynı adreste şikayet etme butonu var, şirketi şikayet ederseniz sanırım isteğe bağlı incelemeye girmiş olursunuz :)

Adres Bilgileri
Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı
Maliye Bakanlığı, N Blok
Dikmen Cad. 06100
Çankaya / ANKARA

Faks Bilgileri
Faks : +90 (312) 415 25 35 - 415 25 36

İhbar ve Şikayetleriniz için buraya tıklayınız.

Banka kredi vermemek için yapıyor olabilir mi ? Birde bağımsız denetim yaptırın niye dememişler ? Banka TÜRK bankası mı ?

Banka kredi vermemek için yapıyor olabilir mi ? Birde bağımsız denetim yaptırın niye dememişler ? Banka TÜRK bankası mı ?

Evt, Türk bankası, gerekli bilgileri verdim kendilerine, istiyorsa veya şüphelendiği bir durum varsa banka sizin incelenmesi için Masak'a kendisi müracaat etsin dedim. En mantıklısı da bu diye düşündüm. :D

İşten dolayı üzerinde durduğunu düşünmüyorum, nedeni farklı olabilir. Gıda sektöründe ünlü bir markanın bayiliklerini alarak işe girdi. Bankada bunlar yurtdışından yüklü paralar ile gelmişler, kara para aklıyorlar diye vs, düşünmüş olabilirler. :confused:

Yurt dışı şirket ortağı ve sahibi ise zaten gelen parayı Yabancı Sermaye dairesine bildiriyorsunuz. Bankalar da zaten gelen paranın ne için geldiğini sorup bildiriyorlar tutar fazla ise sorumluluk almama adına biraz fazla titizlik göstermiş ve kendi işini size yüklemiş olabilir sorun olacağını sanmıyorum.