Matrah Artırımına Mecbur muyuz?

Engin_ER

Katkı Sunan Üye
Geçen yıl maliyeye çağrılarak matrah artırımına zorlandık ve şubat ayı geçici vergi beyannamesi ile birlikte matrah artırımı yaptırıldı.

bu yılda muhasebeciler çağrılarak mükelleflerinizin matrahlarını en az %25 artırın denilmiş.
muhasebecim telefon ederek matrah artırımı yapacağız dedi. böyle bir mecburiyetimiz varmı artırım yapmazsak başımıza neler gelebilir.

ayrıca şöyle bir öneride bulundum muhasebecime
bende geçici vergi beyannamesi ile yapmayalım yaparsak hepsini şubat ayında ödememiz gerekir gelir vergisi beyannamesi ile yapalım hiç olmazsa taksit taksit öderiz dedim.

değerli fikirlerinizi bekliyorum saygılar

Ynt: Matrah Artırımına Mecbur muyuz?

matrah artırımı yapmak zorunlu olmayıp tamamen aba altından sopa gösterilmek sureti ile işleyen bir sistemdir :(

defter ve belgelerinize güveniyorsanız, yani "getir inceleyelim" derler ise göğsünüzü gere gere "buyrun" diyebilecekseniz matrah artırımı yapmayı reddedebilir yada pazarlık yapabilirsiniz.

Şuna bakın yaa muz cumhuriyetinde yaşıyoruz bizlerde maymunuz hey allahım hey ne günlere kaldık.

maalesef bir çok kayıt dışı iş yeri varken adeta kümesteki kazları zorla yolma yöntemi geliştirmeye başladılar.
bu gün kazları yolarlarken öldürecekler ya yarın ne yapacaklar kazlar bittiğinde kimi yolacaklar acaba çok merak ediyorum.