Mesleğimiz malesef kariyer olmaktan çıkmış artık mesleği bırakmanın zamanıdır.

Ynt: Mesleğimiz malesef kariyer olmaktan çıkmış artık mesleği bırakmanın zamanıdır.

Bizi yöneten vb... lerden bir şey beklemeyin. Bizzat kendiniz eli taşın altına sokun. Yoksa düzen oturmuş devam eder gider, forumdan foruma aynı problemleri yazar dururuz.

Ynt: Mesleğimiz malesef kariyer olmaktan çıkmış artık mesleği bırakmanın zamanıdır.

güzel fikir aslında ama vergi dairesinin yada devletin bu işle uğraşacağını hiç sanmam.. denetim yapmaya odaklanıyor şuan vergi daireleri bizim ücretlerle uğraşıpta kendilerine yük getirmezler devletin görevi değil çünkü..

Benim bildiğim en büyük dert tahsilat değil gerçek dert bu işi çöp fiyatına, afedersiniz ama ufacık, kıç kadar bürolarda 100 üzeri mükellefe bakan, işlemlerini gariban lise stajerlerine yaptırıp hala piyasadan çay kahve fiyatına nasıl defter tırtıklarım diye saldıran, gözü günlerce aç bırakılmış sonrada önüne biftek konulmuş bir köpekden bile aç belgelilerdir.

Bugün odalar karar alsın paraları vergi daireleri ödesin o hödükler gider mükellefin parasını alır iade eder gene 20 tl ye defteri tutar bunu adımı gibi biliyorum, yahu 25 defteri 500 TL ye tutupda sonrada ne yapayım büronun kirası çıkıyor diyen bir zihniyete siz isterseniz parasını Başbakandan elden verin gider gene o parayı mükellefe iade eder çünkü adamların mantığı belli ne olursan ol yine gel düşüncesindeler 20 TL ye olsanda bize gel yahu ayda 3 klasör evrağı çıkan ihracatçı bir firmaya 160 TL teklif eden afedersiniz ama şeref yoksunu belgeli gördüm, adamın mantığı belli nasılsa 150 TL ye stajer çalıştırıyorum işler diyor adam bürosuna fazladan 10 TL gelse bile kar sayıyor bizde bu piyasada ekmek yemeye çalışıyoruz.

Bence bu pisiklerden sıyrılmanın tek yolu ne odalar nede maliye sadece markalaşmak marka olmaktan geçiyor ancak bunuda başarabilecek olan kişi sayısı 100 kişide ya 1 yada 2 kişidir

''ODALAR VE TÜRMOB BU İŞİ BIRAKMALI'' diye başlık açtıgımda yöneticinin işine gelmemiş konuyu kilitlemişti.
sayın yönetici odalar ve türmob artık bu işi bırakmalı demiyorum çünkü ben bıraktım mesleği.hayrını görün odalarınızın ve türmobun

ordeal28 ' Alıntı:
''ODALAR VE TÜRMOB BU İŞİ BIRAKMALI'' diye başlık açtıgımda yöneticinin işine gelmemiş konuyu kilitlemişti.
sayın yönetici odalar ve türmob artık bu işi bırakmalı demiyorum çünkü ben bıraktım mesleği.hayrını görün odalarınızın ve türmobun

ordeal niye bıraktın sıkıntın neydi

Bir mesleğe girmek de çıkmak da tercihtir. Kişisel karardır.
Ancak girmek için bu kadar yırtındığımız mesleğin mensubu olduktan sonra artık kurallarına ve kurullarına uymak gerekir.
Eğer kurulları beğenmiyorsanız siz de üye olarak demokratik çabanızı gösterirsiniz.

hamdilevent ' Alıntı:
acaba kim bana nasıl bir beddua etti ki bu yola saplandım diyen 30'lu yaşlarında baltaya sap olmuş görünen ama uzun vadeli hedeflerle kısa vade arasındaki uyuşmazlıkta ve her zaman kendisini arafta bulan ve hiçbir zaman hiçbiryere yaranamayan ve hatta çoluk çocuğuna bile yakınlarına bile yaranamayan huzursuz mutsuz olan ama hiçbir zaman umutsuz olmayan terminatör ile küçük emrah arası bir psikolojide gidip gelen bir ruh halinde olan tuhaf bir yaratık halini almakta ve en son tabii ki böyle giderse yakında pek çok yazı görülecektir mesleki hırsımı ve azmimi kaybettim hükümsüzdür

Stajerliğime daha yeni başladım mesleğin iyi kötü taraflarını inceliyorum ama o kadar çok olumsuz yorum varki birden yukarıdaki hisler içerisinde buluverdim kendimi meşakkatli bir işin içine girdiğimi biliyordum ama Smmm olmaya karar verirken bu kadar illallah dedirten bir meslek olduğunuda düşünmemiştim gerçekten burada yazılanlar yoğun hisler içerisinde mi yazıldı yoksa hayatın ta gerçeğimi yani yok mu olumlu yönleri azda olsa inanın beni tekrar motive edecek yazılar arıyorum ama yok bir kaç sene sonra tekrar bu sayfaya gelip bende mesleği bırakanlardanım demek istemiyorum

ordeal28 ' Alıntı:

dostum neden bıraktın mesleği acaba sorun neydi biraz açıklama yapabilirmisin ?