fonradar

Meslektaş Dayanışması

Ynt: Meslektaş Dayanışması

Ogün Güneş ' Alıntı:
Bir şey dikkatimi çekti;

Siteye üye sayısı 17236

Üyelerden 5707 tanesi mesaj yazmış yani üyelerin %33 ü mesaj yazıyor. Ayrıca şöyle de bir durum var gün içinden bir kesit

"471 Ziyaretçi, 31 Üye " bu kadar da ziyaretçi var. Diğer oranlamalar yapılabilir. Muazzam bir sessiz çoğunluk var.

Merhaba,

Sosyal faaliyetleri düzenlerken, kişinin forma katılım seviyesine mi göre belirlemeye çalışıyorsunuz, yoksa dileyen herkes katılabilir düşüncesinde misiniz? Kişi 1 mesajda yazar, 100'de yazar, 1000'de yazar. Önemli olan burada nasıl soru sorduğu veya nasıl cevapladığıdır. Ayrıca üslup da önemlidir. Bakarsınız kişi 10 mesajda öyle konulara değinmiştir ki, 1000 mesaja bedeldir. Onun için bazı noktaları değerlendirirken, "...kişi elbisesine göre karşılanır, sözüne göre uğurlanır..." sözünü bir kez daha hatırlamamız gerekir. Dolayısıyla böyle bir organizasyon çerçevesinde, herkes birbirleriyle tanışma ve kaynaşma nüansını yakalayabilmesidir. Katılımcı hangi meslekten olursa olsun; ister muhasebeci, ister doktor, ister çalışan, ister avukat, isterse de stajyer veya öğrenci olsun farketmez. Eğer hedefimiz buysa ayrım kavramına yandaş olmadan, öyle bir ortam'a hep beraber iştirak etmek ve bulunmaktır.

Bu benim fikir beyanımdır, yeniliğe ve uyuma da hazır olmakla beraber hemfikir olma taraftarıyım...

Kolaygelsin

Sayın Aykay, sanırım yanlış anlama oldu. Ben "Bunlardan bağımsız" derken, foruma katılmayan arkadaşlar olası iftar yemeğine gelmesin demek istemedim. Mesajımda üye katılımına ilişkin cümleler farklı bir bölüm, iftar yemeği farklı bir bölüm. Tekrar mesaj yazmak yerine iki görüşü tek mesajda belirttim.

Bence bu işlerde zorlama olmaz. İsteyen herkes katılabilmeli ve katkı sağlamalıdır.

twolf ' Alıntı:
Mevzuat bölümü ve vergi kanunları bölümlrine mesaj yazanlar belli zaten bir elin parmakları kadar.Örneğin meslek bölümünde (stajyer bölümü örneğin) bulunan üyeleri forumun diğer bölümlerinde göremiyorum.Üye sayısı ile foruma yorumlarla iştirak arasında maalesef uçurum var.

Fazla göremezsiniz çünkü stajyerleri işe yaramaz, haddini bilerek bu mesleği öğrenmesi gerektiği ve fikirlerini yanlış bile olsa çekinmeden söylemesine saygı duymayanlar olduğu için kimse öyle bir ortama girip fikirlerini söyleyemiyor. Yada söylese bile şöyle bi tabir "uyduruk uyduruk şeyler yazacağına bu foruma katılma" gibi haddini bildirerek söylemler yerine yapıcı olarak bu böyle değil ama bu şöyle olması gerektiğini izah ederek aday meslek mensuplarının bu mesleğin geleceği gibi görülüp o şekilde davranılması ile bu mesleki paylaşım daha iyi bi hale gelecektir.

Benim ne demek istediğim çok açıktı. Herkes kendine göre yorumladı. Ama benim demek istediğm şeyi sanırım kimse anlamadı. Amacım kimseye kötü bişey söylemek yada karalamak değil. Bazı yorumlardada benim çalışma ortamımın gergin geçtiği yönünde; hayır bilakis çok rahat bir stajyerlik yaptım. Keşke herkes benim gibi şanslı olabilseydi.

stajyer35 ' Alıntı:
Fazla göremezsiniz çünkü stajyerleri işe yaramaz, haddini bilerek bu mesleği öğrenmesi gerektiği ve fikirlerini yanlış bile olsa çekinmeden söylemesine saygı duymayanlar olduğu için kimse öyle bir ortama girip fikirlerini söyleyemiyor. Yada söylese bile şöyle bi tabir "uyduruk uyduruk şeyler yazacağına bu foruma katılma" gibi haddini bildirerek söylemler ....

Örnek verebilir misiniz?

Kimler profilini yeniledi???

Bayramdan sonra tüm profilleri inceleyip yenilemeyenlere hatırlatmaya başlıcam.

Öncelikle iletişim bilgilerimiz güncelleyelim ne olur. Sonra başka işlere bakarız.

Madem meslektaş dayanışması bu sırf meslekle ilgili olmamalı...
Örnek: Dacia Logan 1,4 araç almayı düşünüyorum bu aracı kullanan meslektaşlarımın görüşleri nelerdir?

Saygılar...

kocaelinde faaliyette bulunan meslek mensubunun yardımına ihtiyacım var.

madem konu meslektaş dayanışması bişey sorucam: smmm ruhsatı alırsak galiba meslek dayanışması gibi bir adla bir ücret alınıyor. eğer alınıyorsa bu konuda meslek odalarımızın yaptığı faaliyetleri bilen var mı??

msj yazmaktansa msjları okumayı seviyoruz galiba

Acaba gecen sene yapamadığımız iftar organizasyonunu bu sene mı yapsak?

emansur ' Alıntı:
Örnek: Dacia Logan 1,4 araç almayı düşünüyorum bu aracı kullanan meslektaşlarımın görüşleri nelerdir?

Saygılar...
Arkadaşım aldı, yakıtta cimri, uzun kilometreler yaptık, ama yine de dacia ya karşı bir ön yargım var.

kanunkaide ' Alıntı:
emansur ' Alıntı:

Saygılar...
Arkadaşım aldı, yakıtta cimri, uzun kilometreler yaptık, ama yine de dacia ya karşı bir ön yargım var.

evet...teşekkürler
bende almadım zaten :)

Ant Z ' Alıntı:
Acaba gecen sene yapamadığımız iftar organizasyonunu bu sene mı yapsak?

olabilir...

Kia önerebilirim. Çok araba, tampondaki markayı okudu :))))

zamanında önermediğiniz için bende gittim getz aldım ;)