Muhasebe Makbuz Kdv Ücreti Nedir ?

Merhabalar 3 ay önce bir işletme açtım ve bir muhasebeci ile işi başlattık. Bu konularda hiç bilgim yok il değişikliği yaptığım için muhasebeci ile ayrılıyorum beni az önce aradı bir aidat ve 350 tl makbuz kdv'si var dedi. Bu nedir ? Hiç bir sözleşme yapmadık benden sadece şifre istedi o kadar
Ödemeleri verdiği ibana yaptım. Bu ay dahil toplamda 1200 tl ödeme yaptım aylık 300 demişti. 1200 tlnin %20 si 240 yapmıyor mu ? Hiç bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim.

Merhabalar 3 ay önce bir işletme açtım ve bir muhasebeci ile işi başlattık. Bu konularda hiç bilgim yok il değişikliği yaptığım için muhasebeci ile ayrılıyorum beni az önce aradı bir aidat ve 350 tl makbuz kdv'si var dedi. Bu nedir ? Hiç bir sözleşme yapmadık benden sadece şifre istedi o kadar
Ödemeleri verdiği ibana yaptım. Bu ay dahil toplamda 1200 tl ödeme yaptım aylık 300 demişti. 1200 tlnin %20 si 240 yapmıyor mu ? Hiç bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim.
Merhabalar 3 ay önce bir işletme açtım ve bir muhasebeci ile işi başlattık. Bu konularda hiç bilgim yok il değişikliği yaptığım için muhasebeci ile ayrılıyorum beni az önce aradı bir aidat ve 350 tl makbuz kdv'si var dedi. Bu nedir ?

Bunun ne olduguna dair ondan bilgi isteyin. Ne icin istiyorsunuz diye sorun. Aidat derse aidat odemelerini yaptiginizi soylersiniz. Ayrica Neden sozlesme yapmadiniz ? Keske yapsaydiniz. Birde sizden ne sifresi istedi ? Bunlari ogrenip yazarsaniz daha net cevaplar verebiliriz.

Bunun ne olduguna dair ondan bilgi isteyin. Ne icin istiyorsunuz diye sorun. Aidat derse aidat odemelerini yaptiginizi soylersiniz. Ayrica Neden sozlesme yapmadiniz ? Keske yapsaydiniz. Birde sizden ne sifresi istedi ? Bunlari ogrenip yazarsaniz daha net cevaplar verebiliriz.
Hocam işi bilmiyoruz diye yalan söylediğini düşünüyorum. Sürekli bir para isteme var ben yatırayım diyorum yok hesaba gönder surdan şu şekil yatacak falan filan sonradan araştiriyorum böyle birşey yok. Sorsamda doğruluğu benim işin muamma. Zaten bitiyor uyanmak biraz geç oldu. O yüzden ona sormuyorum. Bende interaktif verdi dairesi şifresi ve kullanıcı adını almıştı.

Hocam işi bilmiyoruz diye yalan söylediğini düşünüyorum. Sürekli bir para isteme var ben yatırayım diyorum yok hesaba gönder surdan şu şekil yatacak falan filan sonradan araştiriyorum böyle birşey yok. Sorsamda doğruluğu benim işin muamma. Zaten bitiyor uyanmak biraz geç oldu. O yüzden ona sormuyorum. Bende interaktif verdi dairesi şifresi ve kullanıcı adını almıştı.
Bence odaya onun hakkinda suc duyurusunda bulun. Aynen burada yazdiklarini dilekce haline getir. Odaya dilekce ver.

Bence odaya onun hakkinda suc duyurusunda bulun. Aynen burada yazdiklarini dilekce haline getir. Odaya dilekce ver.
Sn. Ferhat üstadım. Siz başka bir meslek mensubuna kızdığınız için mi buradan bu şekilde cevap yazdınız acaba. :) Mutlaka şikayeti hak eden meslek mensuplarımız mutlaka fazlaca var fakat nacizane fikrim buradaki konuda iş veren meslek mensubunca bir sorun yaşamış sanki hepimizin karşılaşabileceği bir durum gibi duruyor. Saygılar,

Meslek mensubunu dinlemeden neyin ne olduğunu anlayamayız.
Sayın seduy'da haklı olabilir, meslektaşımızda haklı olabilir,bilemiyorum. Burada yazılanlardan hareketle yorum yapmak,pek bize düşmez.
Mesela sözleşme yapılmadı diyorsunuz ama sözleşme yapılmadan ve sisteme girilmeden zaten beyannamelerinizi veremez. Mutlaka sözleşme yapmıştır ama size imzalatmamış olabilir.
Ben,meslektaşımı dinlemeden yorumda bulunamam ne yazık ki.

Sn. Ferhat üstadım. Siz başka bir meslek mensubuna kızdığınız için mi buradan bu şekilde cevap yazdınız acaba. :) Mutlaka şikayeti hak eden meslek mensuplarımız mutlaka fazlaca var fakat nacizane fikrim buradaki konuda iş veren meslek mensubunca bir sorun yaşamış sanki hepimizin karşılaşabileceği bir durum gibi duruyor. Saygılar,
Sayin Urum

Aramizdaki curuk elmalar malum. 40 yildir meslegin icindeyiz. Ancak, simdi mukkeleffin yazdiklarina dikkat edermisin?

Merhabalar 3 ay önce bir işletme açtım ve bir muhasebeci ile işi başlattık. Bu konularda hiç bilgim yok il değişikliği yaptığım için muhasebeci ile ayrılıyorum beni az önce aradı bir aidat ve 350 tl makbuz kdv'si var dedi. Bu nedir ?

Daha odeyecegi 350.-tl'nin ne oldugunu bilmiyor. Meslek mensububnun bunu belirtmesi gerekmez mi ?

Hiç bir sözleşme yapmadık benden sadece şifre istedi o kadar ?
Mukellef sozlesmeyi bilmez. Meslek mensubu niye yapmiyor. Acaba baskasinin sifresini mi kullaniyor. Boyle adamlar senin benim ekmegimi calmiyor mu ? Bu bile benim icin yeterli

Buna ne demeli odemeyi yaptim diyor banka dekontlari var diyor. Daha ne anlatsin. Soyle dese anlarim muhasebe ucretini odedim defter parasi vb. istiyor dese neyse

Siz başka bir meslek mensubuna kızdığınız için mi buradan bu şekilde cevap yazdınız acaba

Sayin Urum ben asla hic bir meslektasima kizmam. Hepimizin bir degeri vardir. Ben bizi degersizlestirenlere-yani bizim icin muhasebeci mi-hirsizdir onlar dedirtenlere kiziyorum.

Ben Kanada'da Mali Musavirlik yapiyorum. Aktif olarak burada mukellef yanimiza saygiyla gelir. Burada degerimizi bize gosterirler

Saygilarimla

"aylık 300 demişti"

gülermisin ağlar mısın, aylık 300 TL ye muhasebe, yuh artık ya, gel de bu işi yap söylenecek o kadar çok şey var ki, buradan söylersek forumdan atılırız muhtemelen.

Konudan bağımsız, benimde ücretin düşüklüğü dikkatimi çekti, gerçekten mesleği ayaklar altına aldılar iyice.

Geri dönüşleriniz için teşekkür ederim. Ayrıldık ve bitti :) ama giderek ayak bana bir kazık sapladı galiba. şimdi çalıştığımız arkadaş çok titiz ve şeffaf 🖐

Geri dönüşleriniz için teşekkür ederim. Ayrıldık ve bitti :) ama giderek ayak bana bir kazık sapladı galiba. şimdi çalıştığımız arkadaş çok titiz ve şeffaf 🖐
Sizde sagolun. Ayrilmaniz iyi olmus. Kazigi o size degil kendine atmis ne demek istedigimi ileride anlarsiniz. Haberi gelir. Yeni arkadasla hayirli isler dilerim