Muhasebe Müdürü - 4000 YTL Ücret Az Değil mi?

Ynt: Muhasebe Müdürü - 4000 YTL Ücret Az Değil mi?

Sanki mecut sistemle kaliteli değil kalitesiz meslek mensupları türetilmeye çalışılıyor.Anlamsız!Kendi kendini baltalayan bir toplumsal yapılanmamız var.Akıllı ve gayretli adamların kendine yaptığı yatırımın dönmesini bırakın bir de cezasını çektiriyorlar sanki.

Ayrıca Demirbilek arkadaşın yaptığı üniversite ayırımını da komik buluyorum.Üniversite araçtır,amaç değil.Kaldı ki bir süre sonra on-line eğitim sistemi yaygınlaşacak ve herkes evinden pc başında eğitim alacak.Kaldı ki bazı üniversiteler (ki aralarında yurtdışında olanlarda var )MBA de bunu uyguluyor.Sanırım bireysel gelişimle ilgili sıkıntımız gözardı ediliyor.Bütün yükü üniversitelere atıyor bazılarımız.Geliştirin kardeşim kendinizi!

demirbilek ' Alıntı:
-Meslekte her türlü insanın olduğu ve kalitenin her gün daha da düştüğü yadsınamaz.-

Kaliteyi düşüren kimlerdir?

Yakında, SMMM olacak 30 binin üzerindeki SM mi?
Ancak 4 matematik neti yaparak açıköğretime girenler mi?Taşra üniversitelerin de okuyanlar mı? KİM?

Ara eleman olarak kalması gerekenleri smmm yapmanın amacı nedir?Herkesin; general olduğu bir ordu da er ihtiyacını nasıl sağlayacaksınız?

AMAÇ ;İşsiz güçsüzün tercih ettiği bir meslek mensubu kitlesi oluşturmak ,siyasi baskı oluşturacak koyun sürüsünü arttırmak ve koyun sürüsünün üstünden para kazanmak mı?

Yeni TİCARET KANUNU;
Ysalaşsa da bağımsız denetimin çoğu smmm için hayal olduğunun TÜRMOB da farkında... SMMM lerin eğitimi yetersiz diyen AVRUPA BİRLİĞİ raporlarından da mı utanılmıyor?

:D :D :D :D :D :D :D :D

ben sadece gülerim bu sözlere.

sayın demirbilek harward mezunu herhalde, umarım mesleğinde çok başarılıdır. devletin açıp insanların sınavla girerek okuduğu üniversiteye taşra ünv.diyerek küçümsemek sana mı düştü.

demirbilek sana katiliyorum. zaten spk da bilgi duzeyi icin bagimisz denetim lisanslama sinavi yapiyor. zaten sistem eksik gordugu noktalari tamamliyor.

demirbilek ' Alıntı:
-Meslekte her türlü insanın olduğu ve kalitenin her gün daha da düştüğü yadsınamaz.-

Ancak 4 matematik neti yaparak açıköğretime girenler mi?Taşra üniversitelerin de okuyanlar mı? KİM?

Ara eleman olarak kalması gerekenleri smmm yapmanın amacı nedir?Herkesin; general olduğu bir ordu da er ihtiyacını nasıl sağlayacaksınız?

AMAÇ ;İşsiz güçsüzün tercih ettiği bir meslek mensubu kitlesi oluşturmak ,siyasi baskı oluşturacak koyun sürüsünü arttırmak ve koyun sürüsünün üstünden para kazanmak mı?

Yeni TİCARET KANUNU;
Ysalaşsa da bağımsız denetimin çoğu smmm için hayal olduğunun TÜRMOB da farkında... SMMM lerin eğitimi yetersiz diyen AVRUPA BİRLİĞİ raporlarından da mı utanılmıyor?

madem o kadar iyisiniz ve üyesi bulunduğunuz mensupları bu şekilde küçümsüyorsunuz, neden bu meslektesiniz? madem herkesten iyi bir eğitim aldınız neden daha iyi olduğunuzu düşündüğünüz bir mesleğin mensubu değilsiniz?
taşrada okuyan ve açıköğretim bitiren adamlar sizden çok daha başarılı olmuyor mu bu durumda?
yazık....
sizin için üzüldüm gerçekten...

demirbilek ' Alıntı:

Yeni TİCARET KANUNU;
Ysalaşsa da bağımsız denetimin çoğu smmm için hayal olduğunun TÜRMOB da farkında... SMMM lerin eğitimi yetersiz diyen AVRUPA BİRLİĞİ raporlarından da mı utanılmıyor

Komik insan... Eğlence başlığına buyur sen !!!

Burada felsefe yapmiyoruz Muhasebe mesleginin sorunlarini tartisiyoruz. Felsefeyle ve El sanatlariyla cok ilgiliysen o sitelerin forumlarinda takilmani tavsiye ederim.
Bu arada acikogretimle bu kadar alip veremedigin nedir (hocasiz egitim vs.) ? Bogazici mezunu olsaydin acik ogretimlileri vs. bu kadar dert etmezdin diye dusunuyorum ...

sayın demirbilek bir yerlerden kopyaladığın yazılarla milleti felsefe dersi verme, konumuz muhasebe bu meslekte önemli olan nerden mezun olduğun değil, mesleği hakkıyla ve layıkıyla yapabiliyormu o önemli,gerisi hava civa sen felsefe okumaya devam et.

Felsefe ; nasıl hukuk fakültesinde hukuk felsefesi varsa muhasebe fakültelerinde de muhasebe felsefesi olması lazım Felsefenin,muhasebe mesleğin sorunları tartışılırken gerekli olduğunu düşünüyorum
;

Muhasebe felsefesi ??? Mesai bitis saatiniz gelmis heralde?

Siz muhasebe'de felsefe yapmaya devam edin o zaman , Ben isin teknigi ile ugrasmaktan yanayim.

Kolay gelsin.

stonhand in yazdıklarının hepsine katılıyorum.hemde yüzde 100 katılıyorum.
örneğin ziraat müh. akrabam zirai ürün satarken açıkögretimden işletmeyi bitirrdi.sonra stajını başlattı.naylon stajını yaptı.belgesini aldı kiraya verdi.ayda 750 ytl alıyor ve hala zirai ürün satma işine devam ediyor.
bu mesleğin yüzde 90 ı açıkögretim.ve bu mesleği bitirende açıkögretimlere smmm olma şansı tanınması.bence birçok şeyi açıkögretim mahvetti.
bana kızan arkadaşlar olabilir ama kızmaları normal.hiç alakası olmayan adamlar işletme iktisat mezunu oluyor kolay yollardan.

Ne oluyor, nasıl oluyor hiç anlayamıyorum ama genelde konular bu noktaya varıyor.

Eski bir başlıkmış okuyayım dedim, konu nerelere varmış.

Yazacaklarım alakasız gelebilir.

Diyelim bir kişi ülkenin en çaresiz ve fakir köyünde doğuyor(X). Diğer bir kişi ise ülkenin batı taraflarında doğuyor, İzmir İstanbul gibi(Y).

Bu çocuklar büyüyor ve eğitim alanında yarışa giriyorlar. Müthiş fırsat eşitliği olan bir ortamda. X'in bırakın üniversite okumasını liseyi bitirmesi bile mucize olabiliyor. Y'ise zaten hiçbir şey yapmasa bile yurt dışında MBA yapmış olabiliyor.

Sonra bakıyoruz, Y kişisi X'i aşağılabiliyor. Davranışlarını kötü buluyor. Eğitimi yetersiz geliyor. Y kişisi haklı aslında. Dedikleri doğru. X kaba bir adam oluyor çıkıyor, eğitim falan da yok.

Y kişisi yeri geliyor ve diyor ki: "Ben o kadar eğitim aldım, o da alsaydı. Ben zeki biriyim, o değil"

Burada sorun nerede tam olarak?

Sorunun nerede olduğu belli zaten. Yazmaya gerek yok.

Sonra bakıyorsunuz, zamanında saygı duyduğunuz adam X'in ve Y'nin oylarının bir olamayacağını söylüyor. Bunu söyleyen Y kişisi tabi ki. Bunlar en büyük gazetelerde de yazıyorlar. Dizi izleyenlere aptal falan diyebiliyorlar.

Benzeri bir durumda da Açık öğretimliler suçlanıyor.

Tam tersi bir durumda (açık öğretimlilerin SMMM olmaması gerektiğini düşünen kişi) eğer açık öğretim mezunu olsaydı SMMM olmak için çaba gösterecekti.

Yine tersi durumda (şu an açık öğretimli olan kişi) iyi bir üniversitede okumuş olsaydı, muhtemelen açık öğretim mezunu kişilerin SMMM olmasından yakınacaktı.

Bundan eminim.

Mesela trafikte haksız olmayan var mı?

Yolda gidiyorsunuz, biri yol vermiyor ya da herhangi bir hata yapıyor. Siz ne yapacaksınız? Küfürler vs.
Ama şöyle bir geçmiş yayınlansa, belki o gün içinde o hataların aynısını siz de yapmışsınızdır. Başkaları küfür vs etmiştir.

Bu böyle sürer gider. Bir yerden sonra hiçbir şeyin anlamı kalmıyor.

Empati diye bir şey varsa, eminim ki Türkiye'de yok.

Yazacaklarım bu kadar. Yazdıklarımın taraflı olmadığını belirtmem gerekiyor diye hissediyorum.
İzmir'de doğdum. Kocaeli İşletme Mezunu, Dokuz Eylül İnsan Kaynakları Yüksek Lisans mezunu ve 2008/Eylül SMMM Stajyeriyim.

ordeal haklısın aslında.
Bende açıköğretim mezunuyum ama sebebi de benim ticaret lisesi mezunu olup işletme bölümüne katsayı probleminden dolayı gidememem.

Bana da düz lise mezunuyla aynı katsayı verilseydi belki de marmara veya istanbul üniversitesini kazanacaktım ama verilmeyen puanlar yüzünden en küçük puanlı işletmeyi bile seçemedim.

Şimdi suç açık öğretim mezunlarında mı yoksa beni ve ben gibi binlercesini açıköğretime yönelten kişilerde mi?

ordeal haklısın aslında.
Bende açıköğretim mezunuyum ama sebebi de benim ticaret lisesi mezunu olup işletme bölümüne katsayı probleminden dolayı gidememem.

Bana da düz lise mezunuyla aynı katsayı verilseydi belki de marmara veya istanbul üniversitesini kazanacaktım ama verilmeyen puanlar yüzünden en küçük puanlı işletmeyi bile seçemedim.

Şimdi suç açık öğretim mezunlarında mı yoksa beni ve ben gibi binlercesini açıköğretime yönelten kişilerde mi?

demirbilek ' Alıntı:

Yeni TİCARET KANUNU;

bu eleman Tatlısesin oksfordundan mı mezun oldu acaba

Şu elaman demirbilekmidir nedir. ortaya bir laf atıp kaçıyor. Kimmiş biraz öğrenelim

Atı alan üsküdarı geçmiş arkadaşlar..smmm nin belgesi belgesizin çenesini yorarmış..belge alınca mükellefler kapıya dayanmıyor.. burada fırsat eşitsizliğinin bol olduğu dünyamızda zamanında kat sayı vesair yüzünden kendini olması gerektiği yere gelmekten engellenmiş hisseden insanlara bir sıçrama şansı tanınıyor....... sende aynısın örğün eğitim alan da batılı da doğulu da deniyor ne güzel..bunun haricinde yeteneği sınırlı olan zaten mükellef bulma veya iş idaresi konusunda zorlanır..hiç olmasa yeminlilik aşaması bir elemedir..dünya böyle...çalışan kazanır..

şunu anlamıyorum neden insanlar açıköğretime bu kadar takıyo..kolaymı açıköğretim okumak..örgün öğretimde okuma fırsatları olmadı diye başka fırsatlar verilmesin mi ....örgün öğretimde eğitim süper mi... bizde pratik yok..kitaplarda öğrendilkerimizle gerçek hayattaki uygulamlar ne kadar örtüşüyo oda ayrı bir tartışma konusu..biz kitaplarla uğraşırken açıköğretimliler iş hayatının içinde yoğrulmuşlar bilgileri bizden fazla...bırakın çekememezlik yapmayı...bilgili akıllı insan her koşulda kendini gösterir...bişey yapamayanlarda hatayı kendinde bulmaz mız mız sataşacak insan arar....

Tartışma baya bir hararetli geçmiş ee sonuç 4000 TL az mı ? Yöneticilikle Muhasebecilik kavramları karışmış konuda :) Her muhasebeci Yönetici değildir, Her Yönetici de iyi bir muhasebeci değildir. diyerek fikirlerimi sunayım
39 yaşındayım 4 yaşında ikiz çocuklarım var evim kira ama hiç gelecek kaygım yok çünkü ben KALİFİYE ELEMAN"ım