Muhtasar beyanname T.C Kimlik/Vergi Kimlik No hatası hk.

Ynt: Muhtasar beyanname T.C Kimlik/Vergi Kimlik No hatası hk.

İşyerinde bulunamamaktan re'sen terk yapılmış.Düzeltmeye çalışıyoruz,teşekkürler.

Merhaba ;

Vergi Dairesi'nden ;

" GİB'in 03.01.2013 tarihli duyurusuna istinaden 091-096 ödeme türü kodları ile ilgili yanlış bilgi verenlerin hatalı olarak verdikleri dönem/dönemlere ait düzeltme beyannamesi vermeleri gerektiği belirtilmiştir.....

2011/1-2 ve 3.dönemlere ilişkin Muhatasar beyanlarda hatalı girişlerin olduğu tespit edilmiştir.

Hatalı olan dönemlere ilişkin 355/2-7 maddesine göre 53 TL ceza kesilmiş ve 15 gün içinde elektronik ortamda düzeltme beyannamesi verilmesi gerektiği belirtilmektedir."

gibi bir yazı alınmıştır.

Kesilen bu cezayı ilgili madde ile bağdaştıramadım. Esas aklıma takılan bu başlık altındaki mesajlara baktığımda 2011/ Ekim döneminde bile sistemin (0000000000 ) yazılması halinde onayladığını görüyor ve hatırlıyorum.

O zaman 2011 yılının ilk ayları için böyle bir uygulamayı da çözemedim.

Böyle bir durumla karşılaşan var mıdır ?

teşekkürler twolf bende mecburen bulamadıklarıma sıfır yazdım ama inşllh bi problem olusturmaz, daha sonra düzeltme beyanı istemezler umarım =)

Bu mesajları yazarken inşallah birşey olmaz demişsiniz ama bunların cezasını şimdi çekiyoruz maalesef.Bende sıfır olarak girmiştim.Vergi dairesi tek tek arayarak kimlere bu şekilde girilmişse düzeltme beyannamesi istiyor.Bi de bununla uğraş şimdi.