Muhtasar Beyannamede Ticaret Sicil

Merhaba, Muhtasar beyannamede mükellef esnaf odasına kayıtlı, ticaret siciline ne yazmamız lazım? teşekkürler

Bu satır tam bir muamma..Bazılarında hiç sicil kaydı yok.Israrla "geçemezsin" diyor.
Birde şu var.Neden girdiğimiz bilgileri tekrar tekrar girmek zorunda kalıyoruz.Bir sonraki ayın beyanında aynı bilgileri getirirsin,değişiklik varsa düzeltiriz,yoksa aynen kalır. habire iş çıkarmaktan başka birşeye yaramıyor..

Sicil no neyse de ticaret sicil müdürlüğünü mecbur seçtiriyor. Ben mükellefin bulunduğu şehirdeki ticaret sicil müdürlüğünü seçtim mecbur. Hiçbir şey seçmeden olmuyor. Ticaret sicil no kısmına da 0 yazdım o şekilde gönderdim oldu.

Tic Sicile kayıtlı olmayan için en altta "diğer" var. O seçilecek ve 16 tane 9 girilecek.

Merhaba,
E Beyanname çağrı merkezi ticaret sicile kayıtlı olmayan mükellefler için, ticaret sicil müdürlüğü ve ticaret sicil no bölümü kısmına DİĞER (En altta yer alıyor) ve 16 tane 9 yazmamızı söyledi.

Aynen açıklamada öyle yazıyor ve bende o şekilde yaptım ama cidden şaka gibi... Nİye 16 tane ki acaba?