Muhtasar Beyannameye Eklenen Yeni Değişiklik Hakkında

genelde nakil işlmelerinde yeni vergi dairesi tanımlama yaparken muhtasarı default 3 aylık tanımlıyor. Bunu telefonla aylıka çevirtirseniz 003 hatası vermeyecektir.

Luca kullanıcıyım, muhtasar beyannamleri luca üzerinden indirip, direkt olarak e-beyanname'ye gönderemiyorum: hata veriyor. BDP ile yeniden açıp, kaydedip, paketleyip öyle gönderiyorum. Hata olunca yanlış mı yapıyorum diye telefon görüşmesi yaptım.

Sayın mesajı cevaplayanlar gerilerde yazmışlar ama 4440435'i ben de bugün arayıp teyit ettim, işçi çalıştırmayan mükelleflerin İşyeri/İşçi Bilgileri kulakçığındaki bilgileri tamamen boş bırakınız dediler.

Bilgilerinize.

Luca kullanıcıyım, muhtasar beyannamleri luca üzerinden indirip, direkt olarak e-beyanname'ye gönderemiyorum: hata veriyor. BDP ile yeniden açıp, kaydedip, paketleyip öyle gönderiyorum. Hata olunca yanlış mı yapıyorum diye telefon görüşmesi yaptım.

Sayın mesajı cevaplayanlar gerilerde yazmışlar ama 4440435'i ben de bugün arayıp teyit ettim, işçi çalıştırmayan mükelleflerin İşyeri/İşçi Bilgileri kulakçığındaki bilgileri tamamen boş bırakınız dediler.

Bilgilerinize.

Evet doğrudur. Bizde ETA kullanıyoruz, muhasebe programı üzerinden gönderilen (işyeri bilgisi olmasa dahi) hata veriyor. Ama e-beyanname programından Dosya>Aç>xml yapıp gönderdiğimizde hata vermiyor. 3 gündür muhtasar göndermekle uğraşıyorum. İş yeri adres kodu, şube kodu, işçi sayısı, cinsiyetiyle uğraşmaktan bıktım. O değilde muhasebe programları bu yeni düzenlemeye adapte olamadı hep hata veriyor. İnsanı meslekten soğuttular:banghead:

sayın üstatlar
1-sulama kooperatifi üst birliğe kayıtlı. çalışanı yok sadece yönetim kurulu başkanına asgari ücretten gelir vergisi ve damga vergisi kesildikten sonra kalan tutar aylık olarak ödeniyor. muhtasar beyanname değişmeden önce diğer ücretli olarak gösterilmiş, şimdi diğer ücretli gösterince işyeri ssk bilgileri de doldurulmalı uyarısı veriyor. huzur hakkı şeklinde giriş yapınca bu seferde ssk dan muaf toplamı asgari ve diğer ücretli toplamından küçük yada eşit olmalı diye bir uyarı veriyor. işçi çalıştırılmadığı için iş yeri sicil no falan yok. başkan emekli ssk ya dosyamı açtırmalıyız. şimdiye kadar bir sorun yoktu. taki beyanname değişene kadar.

(bugüne kadar başkanlara yapılan ödemler için ssk ya bir bir bildirimde bulunulmamış bu şimdi bizim için sıkıntı olur mu?

Merhaba , şube de işçi çalışmıyor. işyeri sahibi büro olarak kullanıyor. muhtasara işyeri kodu vs. yazacakmıyım ?

merhaba,

arkadaşlar, bir firmanın merkez ve mükellefiyetsiz şube olarak iki ayrı sigortası var. Muhtasarda geçen ay 1 ve 2 kod girilmiş. Bu ay yaptığımda kod geçersizdir diyor. Ne kadar uğraştıysam doğru kodu öğrenemedim. İnternet vergi dairesinde de sadece merkez 2 kodu görülüyor.. Sistem 2-2 yi de kabul etmiyor aynı olmayacakmış..
beyannameyi gönderebilmek için mükellefiyetsiz şubeyi girmeden onaya versem, ileride bilgi isterlerse düzeltme verme durumunda damga vergisiz beyanı verebilir miyim

Mükellefiyetsiz şubeyi silin ve merkez tek kalsın.
Alt tabloda da ise Ssk işyeri sicil numaraları iki satır ayrı ayrı kalsın. Bu şekilde onaylanması gerekiyor.