Mükellef Bilgileri Bildirim Formu İle İlgili

Ynt: Mükellef Bilgileri Bildirim Formu İle İlgili

Sayın Füsun esnaf odası kaydı var oda no ve sicil no esnaf odasındaki bilgileri

Esnaf Oda kayddı var ise sicil yoktur.Çünkü şirket değil.Hangi odaya kayıtlı ise ve oda numarasını yazıyorsunuz

Teşekkürler sayın füsun yalnız sicil no dediğim esnaf odasındaki sicil no su herhalde anladığım kadarıyla onu değilde oda no sunu yazmam gerekiyor

seyyar pazacılık işi yapan müşterilerimiz var bunların işyerleri yok sadece ikametkah adresleri işyeri olarak gözüküyor, 413 nolu bildirgede 1.si Kira yok Ev mülkiyeti ona ait değil Aileden birine ait sadece ikametkah adresi olarak kullanıyor.
2.si Tedaş abone bilgileri eve ait ama masraf veya kişi ile ilgili bir işlem değil genede abone bilgisi kısmına girmem gerekir mi ? Zorunlu mu ?

bir şirket mükelelfim var
2 işyerini bitiştirip tek işyeri olarak kullanıyor elektrik aynı mülkiyet sahipleri değişik
satış tek yerden yapılıyor bunun ayrımını nasıl yapacağız ve bunun bildirimi nasıl olacak

Bir tanesini seçip onu merkez adresi olarak bildireceksiniz. Ben olsam metrekaresi daha büyük olanı tercih ederdim.

selam.... şubelerimiz perakende satış yapıyor. merkezde ürettiğimiz plastik yarı mamülü satıyor. nace kodunu bulamadım. merkezin nace kodunu yazdım bende, bir sıkıntı olmaz umarım. birde, adresler sıkıntılı. her cadde veya sanayi sitesinin ismi yok. nasıl iş bu anlamadım....

hçeçen ' Alıntı:
selam.... şubelerimiz perakende satış yapıyor. merkezde ürettiğimiz plastik yarı mamülü satıyor. nace kodunu bulamadım. merkezin nace kodunu yazdım bende, bir sıkıntı olmaz umarım. ...
Sıkıntı olur. Merkez nace kodunuz üretimle ilgilidir. Şubeler satış yaptığı için kod farklıdır. Adresler için belediyelere müracaat etmekten başka çare yok.