Mükellef Bilgileri Bildirimi

ELENOR

Katkı Sunan Üye
5510 veya 6111 kanundan kaynaklanan SGK indirimlerini 602 Diğer Gelirler hesabına kaydediyoruz. Bu nedenle de gelir tablosunda A-brüt satışlar kısmına intikal ediyor. Firmanın varolan tek faaliyetini yazdıktan sonra, 602 hesaptaki rakamı DİĞER bölümüne ekleyemiyorum, 6 adet faaliyeti doldurmadığım için, eğer yazmazsak bildirim ile gelir tablosu farkı oluşacak?

Ynt: Mükellef Bilgileri Bildirimi

her şube için ayrı ayrı istiyor bilgileri galiba. o konuda bir uygulama yapan var mı ?

bütün satışlar tek hesapta toplanıyorsa ne olacak?

413 Nolu VUK Genel Tebliğinin 3.2'nci maddesine göre her şube için ayrı ayrı isteniyor. Bütün satışlar aynı hesapta muavin hesapta toplandıysa nasıl çözüm bulunur bilmiyorum, belki faturalar üzerinden tek tek her bir şube için brüt hasılat tanımlanabilir. Ama bu sefer de çok uğraşmak gerekir.

merhaba biz henüz başlamadık giriş yapmaya...link atabilirmisiniz acaba...

yahu anlamadığım elektrik abone numarası ne alaka,artık abartmaya başladılar resmen fişliyorlar milleti. Allah yardımcımız olsun meslektaşlarım...

üstadım bir şey danışmak istiyordum
413 sayılı tebliğe göre açıklamalı word dosyasını okudum ssk numarası 26 hane olmak zorunda diyor.
bizim şirketlere baktım 23 hane den oluşmakta. kılavuza göre son 3 hane aracı kodu yazmışlar.bizde
öyle bır aracılık durumu yok.acaba son 3 haneyi sıfır olarakmı yazmak gerekir.yardımcı olursanız sevinirim.

Herhangi bir taşeronluk işi yapmıyorsanız "000" yazacaksınız.