Mükellef bilgileri bildiriminin elektronik ortamda verilmesi hk.

1 Nisan - 31 mayıs 2012 tarihleri arasında verilme zorunluluğu bulunan, 413 sıra nolu vergi usul kanunu genel tebliğ uyarınca mükellef bilgileri bildiriminin elektronik ortamda verilmesi ile ilgili herhangi bir işlem yapmış olan bildirimi veren beyan eden varmıdır. bilgi verirseniz sevinirim.. iyi çalışmalar.

Ynt: Mükellef bilgileri bildiriminin elektronik ortamda verilmesi hk.

Bu formda merkez ve şıbe durumları nasıl olacak.Her şube için ayrı ayrı verilecek ama mesela brüt satışlar kısmı toplam satıştan merkezin payı mı yazılacak ya da hepsine toplam satış mı yazılacak.

Sayın Sera ilgili başlıklara bakınız, forumun arama özelliğini kullanınız, en az 3 kere bu soru sorulmuş ve en az 3 kez cevap verilmişti daha önce.

Ticaret odası eya diğer odalara üye numarası sadece merkeze mi yazılacak, şubelerede yazılacakmı?

Yok mu yardımcı olacak?

Aslında bu soruyu ben de soracaktım.Siz sorunca cevaba bakarım dedim ama kimse nedense cevap yazmıyor. Ticaret sicil artık şubelere de ayrı numara veriyor.Fakat eskiden yoktu bu uygulama. Ben bildirimi düzenlerken şirketin bir tane oda numarası var zaten sadece merkezemi yazayım yoksa şubelere de aynı numarayı yazayımmı.

Ben şube tescilli ise aynı numarayı yazıyorum.Tescilli değilse boş bırakıyorum.

Eğer şube başka bir il siciline tescilli ve ayrı bir nosu yok ise merkeze ait tic.sicil noları yazılmalı. Aynı şekilde oda kaydı içinde geçerli.