Net Maaşın İşverene Maliyetinin Hesabı

Merhaba,aşağıda anlattığım işlem ile "net maaşın işverene maliyetini"hesaplayamıyorum.Acaba atladığım bi detay varmıdır ?Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Brüt ücret =Net ücret / 0,7159

Bu işlem ile işçinin brüt maaşını hesaplarız.Bu işlem ile bulduğumuz brüt ücrete bunlar dahil olur.;

-Sgk işçi payı (%14)
-İşsizlik işçi payı (%1)
-Gelir vergisi (%15)
-Damga vergisi (%0,0066)
bunların üzerinede sgk işveren ve işsizlik işveren paylarınıda toplayınca "işverene maliyeti buluruz"
Ama bu yukarıda yaptığım adımları tek tek takip etmeme rağmen bulmam gereken rakamı bulamıyorum.Çünkü Neti 0,7159 ile böldüğümde bulduğum rakamın üstüne işveren SGK iŞVEREN paylarını koyduğumda bu işlemlerden çıkan sonuçlardaki maliyetle uyuşmuyor.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar acil cevap gönderirlerse çok sevinirim

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: Net Maaşın İşverene Maliyetinin Hesabı

0,7159 u nasıl buldunuz.. 0,6934 ü deneyin bakalım olacak mı?

Alomaliye.com ana sayfada hesaplama için formüller vardır.

brüt ücret +%11+%7,5+%2+kısa vadeli prim oranı+analık sigortası işverene maliyeti verir.

Volkan poyraz ' Alıntı:
Merhaba,aşağıda anlattığım işlem ile "net maaşın işverene maliyetini"hesaplayamıyorum.Acaba atladığım bi detay varmıdır ?Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Brüt ücret =Net ücret / 0,7159

Bu işlem ile işçinin brüt maaşını hesaplarız.Bu işlem ile bulduğumuz brüt ücrete bunlar dahil olur.;

-Sgk işçi payı (%14)
-İşsizlik işçi payı (%1)
-Gelir vergisi (%15)
-Damga vergisi (%0,0066)
bunların üzerinede sgk işveren ve işsizlik işveren paylarınıda toplayınca "işverene maliyeti buluruz"
Ama bu yukarıda yaptığım adımları tek tek takip etmeme rağmen bulmam gereken rakamı bulamıyorum.Çünkü Neti 0,7159 ile böldüğümde bulduğum rakamın üstüne işveren SGK iŞVEREN paylarını koyduğumda bu işlemlerden çıkan sonuçlardaki maliyetle uyuşmuyor.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar acil cevap gönderirlerse çok sevinirim

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Formül doğrudur. Yalnız siz asgari geçimini atlıyor olabilirsiniz. Formülle agi hariç net ücrete ulaşabilirsiniz. Ya da şirketinizde uygulanan KV Prim oranı dolayısıyla tehlike sınıfı farklı olabilir.

Ayrıca maliyeti hesaplamak istiyorsanız formül basit brüt ücret + sgk işveren payı + işsizlik işveren payı