Network Marketing ile İlgili Net Bilgi

iyi günler,
ben devlet memuru olarak çalışmaktayım.ancak ülkemiz şartları gereği ikinci bir iş ile geleceğimi düşünerek ilgilenmeye başladım.Şu anda ise bir dernek olma aşamasındayız.merak ettiğim konu ise ben bu derneğe üye olarak görev yapabilirmiyim ya da evden çalıştıracağım bir ofis açabilimiyim şu anda yaptığım bu iş için vergi ödüyorum banka üzerinden yine de evden yapmayı düşündüğüm bu iş için vergi levhası gerekli mi, kosgebe başvurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
bir de net work sistemi için yeterli bilgi alamıyorum bu çalışma sisteminin yasalara uygunluğu ile bilgi verirseniz sevinirim.

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: Network Marketing ile İlgili Net Bilgi

657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu madde 28;

TİCARET VE DİĞER KAZANÇ GETİRİCİ FAALİYETLERDE BULUNMA YASAĞI:

Madde 28 - (Değişik madde: 30/05/1974 - KHK-12; Değiştirilerek kabul: 15/05/1975-1897/1 md.)

Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya komandit şirkette komandite ortak olamazlar. (Görevli oldukları kurumların iştiraklerinde kurumlarını temsilen alacakları görevler hariç). (Ek cümle: 08/08/2011-650 s.K.H.K./38. md.) Memurlar, meslekî faaliyette veya serbest meslek icrasında bulunmak üzere ofis, büro, muayenehane ve benzeri yerler açamaz; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait herhangi bir işyerinde veya vakıf üniversitelerinde çalışamaz.

(Değişik fıkra: 08/08/2011-650 s.K.H.K./38. md.) Memurların üyesi oldukları yapı, kalkınma ve tüketim kooperatifleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve kanunla kurulmuş yardım sandıklarının yönetim, denetim ve disiplin kurulları üyelikleri görevleri, özel kanunlarda belirtilen görevler ile kurumundan izin alınmak kaydıyla yapılan insanî ve sosyal amaçlı gönüllü çalışmalar bu yasaklamanın dışındadır.

Eşleri, reşit olmayan veya mahcur olan çocukları, yasaklanan faaliyetlerde bulunan memurlar bu durumu 15 gün içinde bağlı oldukları kuruma bildirmekle yükümlüdürler,

Bu yasağın ihlal edilmesi 125/D-h maddesi uyarınca kademe ilerlemesini durdurma cezası gerektirmektedir.

Bunun için başkaca bir açıklama yapamaya gerek duymuyorum.

modoratörden bilgi istedim..üyeden değil..tarzınız da hiç hoş değil..

1-Ben sadece Devlet Memurları Kanunun ilgili maddelerini hatırlattım. Size karşı kişisel bir saldırı veya hakarette bulunduğumu düşünmüyorum. Bu forumda kanunların açıkça yasakladığı şeyleri yapmak için size yol göstermemizi istiyorsunuz.

2-Forum kurallarına göre her hangi bir başlığa cevap yazmak için sizden izin almak zorunda değilim.

3-Forumda "üye" olmak kişinin değerini küçültücü bir unsur değildir. Moderatörlerden cevap istiyorsanız onlara özel mesaj gönderirsiniz.

Forum'a yazılan mesajlara isteyen üyemiz cevap veribilmektedir.

Türk Ceza Kanununu madde 259;

"Kamu görevlisinin ticareti
MADDE 259. - (1) Yürüttüğü görevin sağladığı nüfuzdan yararlanarak, bir başkasına mal veya hizmet satmaya çalışan kamu görevlisi, altı aya kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır."

NETWORK MARKETİNG günlük hayatmizda yaptığımız tavsiyeleri paraya çeviren bir sistemdir.
Mesai arkadaslarniza bir film tavsiye ettiniz bu filmin yapımcısının size reklam geliri ödemesi gibidir.
Memur için bir yasak söz konusu değildir.
Su an üniversitelerde meslek olarak okutulmaya başlanan ciddi bir iştir ve ek gelir kadar zaman ayrılıp normal gelirinizi ve daha fazlasını daha doğrusu çalışmamızın karşılığını t olarak veren ilk ve su an dünyadaki tek sistemdir.

NETWORK MARKETİNG günlük hayatmizda yaptığımız tavsiyeleri paraya çeviren bir sistemdir.
Mesai arkadaslarniza bir film tavsiye ettiniz bu filmin yapımcısının size reklam geliri ödemesi gibidir.
Memur için bir yasak söz konusu değildir.
Su an üniversitelerde meslek olarak okutulmaya başlanan ciddi bir iştir ve ek gelir kadar zaman ayrılıp normal gelirinizi ve daha fazlasını daha doğrusu çalışmamızın karşılığını t olarak veren ilk ve su an dünyadaki tek sistemdir.

657 sayılı kanun gereği devlet memurları hiç bir ek iş yapamazlar. Bu yorumu yazarken neye dayanıyorsunuz. İnsanları yanlış yönlendirmey