Outlook ta Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır ?

Ertann

Tanınmış Üye
Mrb arkadaşlar outlook ta belli kişilere her zaman mesaj atmam gerekiyor ancak her seferinde kişileri tek tek seçmek yerine bu kişileri tanımlayıp tanımladığım kişilere nasıl gönderebiliriz
hep aynı kişilere gönderilecek bu kişileri nasıl kayıt altına alabilirim
Teşekkürler

Ynt: Outlook ta mail gönderme

Gerekli kişilerin mail adreslerini adres defterine kaydedin, mail gönderirken de ilgili kişileri seçerek mail gönderebilirsiniz, ben bu şekilde yapıyorum....

bu kişileri toplam seçerek tek olarak seçemiyoruz mu çünkü 20 nin üzerinde kişiye gönderilmesi gerekiyor
Teşekkğrler

Eğer göndereceğiniz kişiler alt alta ise hepsini seçip gönderebiliyorsunuz ama değilse nasıl gönderiliyor çözemedim.

Ben adres defterinden mail göndereceğim kişileri tek tek seçip "Kime "seçeneğine tıkladığımda adres defterinde karşıma gelen ekrana yansıyor mail adresleri, "Tamam" seçeneğine tıkladığınızda mail yazacağınız alanda tüm mail adresleri aktarılıyor fakat sizin dediğiniz gibi 20 kişiden fazla kişinin adresi toplu olarak nasıl seçilir çözemedim; fakat forumda Outlook kullanıpta sizin dediğiniz şekilde yapan mutlaka vardır.

Teşekkürler arkadaşım
ancak heralde söylediğim tarzda olmuyor

Rica ederim, sizin dediğiniz şekilde yapılabilir mi diye biraz kurcaladım Outlook'u fakat olmuyor sanırım ya da ben bulamadım.

Outlookta yeni bir mail gönderirken; "KİME" seçeneğine tıklayın.Açılan pencereden gelişmiş seçeneğini tıklayın.YENİ' ye tıklayın ve "YENİ DAĞITIM LİSTESİ" seçeneği listesini seçerek toplu mail göndermek istediklerinizi seçin, gruba bir isim verin.

Kolay gelsin.

Ynt: Outlook ta toplu mail gönderme nasıl yapılır.?

KİME tıkladığımda gelişmiş bul var bunu tıkladığımda yeni diye bi seçenek yoktur yani yeni dağıtım listeside çıkmıyor
ben mi yanlış bakıyorum

Kime seçeneğine tıkladığınızda Adları Seç diye bir pencere açılması lazım.O pencerede Gelişmiş seçeneği alt tarafta.Yeni, Özellikler,Bul,Gönderme Seçenekleri çıkmış olması lazım.

Sn.Zindan'ın dediği gibi yaptım, oldu.Teşekkürler Sn.Zindan...

Rica Ederim.
Yaptığınız bu kayıt sonradan "KİŞİLER" bölümünde bir grup olarak gözükecektir.