Özel Eğitim Kurumu Muhasebesi Hakkında ?

Merhabalar,
Kısa bir süre sonra iş değişikliği yapıp üretimden hizmet sektörüne geçicem yeni açılan bir kolejde ön muhasebeye bakıcam. Ancak sektör farklı ve haliyle bilgi sahibi olmak istediğim konular var.

1- Özel Eğitim kurumu için sizce en uygun muhasebe proğramı hangisi? (Kolej veya özel okul müşavirleri veya meslektaşlarım cevaplarsa sevinirim)
2- 12 ay veya 10 ay taksitle, senetli veya kredi kartı için, faturalandırma ne zaman yapılır? (İşletme maliyesi için önem arz ediyor)
3- Özel eğitim kurumları için geliştirilmiş muhasebe proğramları var ama çok kısıtlı ve basit olduğundan analiz ve rapor konusunda sıkıntı yaşayabilirim endişesi taşıyorum. Ticari proğramlar kullansam olur mu? (Go plus, Tiger, Netsis vb.)
4- Ayrıca sözleşme içeriği hazırlanmadı henüz bunun için hangi konularda dikkatli olmamı tavsiye edersiniz?

Mali müşavirle tanışma imkanım olmadı ve açılışa kadarda olmayacak gibi kolej sahibide sen nasıl istersen öyle ayarla dedi bende araştırmalarımı yaptım ancak bu konularda sıkıntım var açıkçası ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
İyi günler, İyi çalışmalar...