Part Time Çalışmada Bordro

fugenc

Tanınmış Üye
Haftanın 3 günü çalışacak kişi aylık brüt 1000 ytl ücret alacak.. Bordrosunu nasıl girmeliyiz.. Bu kişi 22.02.2008' de işe başlamış.. Bordroda aylık brüt rakamı girip 4 gün çalışmış ( cuma-pazrts-salı-cuma) olarak mı? Yoksa günlük brüt hesaplayıp mı??

Ynt: part time çalışmada bordro

ücreti sabit olduğu için brütten günlük ücretini bulup sicil kartına yazman yeterli. puantajınada 3gün*4hafta=12gün yaptığın zaman problem yok demektir.

Ynt: part time çalışmada bordro

Ama bazı aylarda gün değişebiliyor, her seferinde günlük maaşı mı hesaplamamız lazım, sonuçta o aylık olarak sabit rakamdan anlaşmış??

Ynt: Part Time Çalışmada Bordro

dediğin gibi sabit ücretten anlaştığın için sen her ay çalıştığı güne göre günlük ücret hesaplayacan. burada önemli olan senin verdiğin maaşın vergisinin ödenmesidir. kişi 3 günde çalışsa 1000ytl 5 günde çalışsa 1000 ytl alıyorsa her aya göre günlük ücret değişecek

Merhaba
Part Time çalışmalar aylık normal çalışma süresinin 2/3'ü kadardır.
yani tam ay çalışan part time 16 gün 120 saat çalışmış olmalıdır.
kişinin günlük ücreti bulunup 16 gün (120 saat )üzerinden sabitlenebilir.
yani aylık çalışma süresi günde 5 saatten ayda 120 saat (16gün) yazılabilir.
Kişi ister 5 gün gelsin ister 10 veya 3 gün
siz bordronuzu
saat ücreti 8,34 ytl
Aylık çalışma saati :120
Brüt Ödenen 8,34*120:1.000,00 şeklinde yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
eksik günler için ek:8 formu düzenlemeniz gerekecek.

bu işlemi uygulamak istemezseniz figo arkadaşın belirttiği gibi her ay günlük ücret değiştirerek işlem yapacaksınız.

teşekkürler.. bir sorum daha olacak.. bu kişinin asgari geçim indirimini hesaplarken farklı bir hesaplma yapılması gerekiyor mu?

okuduğum AGİ ile ilgili bilgilerde farklı bir işlem olmaması gerektiğini biliyorum.
yapmış olduğum part time bordrolarında farklı bir işlem yapmıyorum.
Ama kişi başka bir yerdede çalışıyor ise ozaman en yüksek ücreti nerden alıyor ise
o işyeri agi uygulayacak diğeri uygulamayacak.