fonradar

Personel Teşvik Başlatma İşlemleri

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Ocakta personel alımı oldu teşvikten yararlanmak için sorgulama nereden yapılmalı ve ocakta işe giren personelin sorgusu için belli tarihi var mıdır? Teşekkürler

Üstat
Ocak giren personel için sorgulama tarihi var mı? Yani Ocak 23 den sonra mı sorgu yapabiliriz? Teşekkürler

Arkadaşlar bu sorgulamayı yaparken firmayla ilişkilendirerek sorgulama yapıyor değil mi?
Ben,mesela işçileri almadan sadece işçi hakkında sorgulama yapmak istiyorum. Mesela son 6 ay çalışmış mı gibi? hoş, bunu hizmet dökümüne bakarak ta buluruz ama;
sanırım sorgulama bölümünün en başında ki sorgulama alanından bunu yapabiliyoruz.
Aslında derdim şu; bir firma 15-20 personel alımı yapacak.Ama istiyor ki, teşvikten faydalanabileceğim personellerden alım yapayım. bende kendilerinden liste istedim. Sorgulama yapalım, (en azından işçi yönünden) şartları sağlıyorlar mı ona bakalım dedim. Böyle bir sorgulamayı yine aynı ekranlardan yapabiliyoruz değil mi?

potansiyel teşvik sorgulama ekranından işlemleri yapabilir ona göre personellerinizi alabilirsiniz. ama burada en önemli husus işkur a kayıtlı işsiz olması ve son 3 ay süre gibi işsiz olmasıdır. alacağınız kişilerin işkur a kayıtlı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.