fonradar

Personelin Ayrıldığı Şirket Kayıtlarına Girişi Yapılan İstirahat Raporu

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Arkadaşlar selamlar
Şöyle bir durumla karşı karşıyayım..
Bir personel;
2016/4.ayında A firmasından ayrılıyor
2016/5.ayında B firmasında işe başlıyor

2017/01.ayında 30 günlük rapor alıyor.Fakat bu rapor A firmasının üzerine kaydediliyor.Vizite giriş sisteminde A firması kayıtlarında görünüyor.
2017/02.ayında 20 günlük rapor daha alıyor.Bu raporda B firmasının kayıtlarında görünüyor.( bu raporda sorun yok)

Şimdi A firması bu raporu ancak "personelim değil" diyerek onaylayabilir.
Peki B firması Ocak ayına ait bu raporu nasıl onaylayacak?
1- B firması manuel rapor girişi yaparsa A firması kayıtlarında görünen bu raporun durumu nasıl olacak?
2- Personel,tekrar hastahaneye gidip,bu raporu A firmasından çıkartıp B firmasına mı aktarmalı? Böyle bir şansı var mı?
3- Özellikle bu 1.raporun akibeti nasıl olacak?

Teşekkür ederim..

Rapor alındığı tarihte B firmasında çalıştığı için tüm raporlar B firması onaylamalı (Sistemde gözükmese dahi manuel giriş ile.) veya eksik gün gösterecek ise "01" kodu ile tamamını bildirmek kaydı ile rapor girişi yapmayabilir.
A firması ekranına düşen rapor ise " "personelim değil" diyerek onaylanmalıdır.
SGK bazen hata yaparak a firmasına rapor onaylanmadı diye ipc kesebiliyor; bu durumla karşılaşırsanız o kişinin işten çıkış bildirgesi fot. eklediğiniz dilekçe ile başvurduğunuzda ipc kaldırılmaktadır.

Tşk.ederim merkur2..
Açıkcası ben 01 kodu ile eksik gün göstersem de rapor girişi yapıyorum.Yapılmalı diye de biliyorum.
A firması personelim değil şeklinde mecburen onaylayacak.
Manuel onaylayalım olmazsa,yapacak başka birşey yok gibi...
Tekrar teşkkürler..