resim

Pişmanlık

Üyelik
30 Ocak 2008
Mesajlar
769
Konum
kocaeli
Merhaba
Muhtasar eylül beyanı süresinde beyan edilemedi. Bu durumda pişmanlıkla beyan vericem . Yanlız bu tahakkuklar 15 gün içinde ödenmezse pişmanlık hükmü iptal miediliyor ? ne önerirsiniz...Teşekkürler
 
Üyelik
20 Eki 2014
Mesajlar
282
Konum
Kütahya
VUK™un 371. maddesine göre pişmanlık hükümlerinden yararlanabilmenin şartlarından biri de beyan edilen verginin ve pişmanlık zammının 15 gün içinde ödenmesi gerektiği. Pişmanlıkla beyan edilen vergi ve pişmanlık zammının taksitle ödenmesi söz konusu değil.

Pişmanlık şartlarının ihlal edilmesi halinde, yüzde 50 oranında (beyan edilen verginin yüzde 50™si kadar) vergi ziyaı cezası kesilir.
(Alıntıdır)
 
Üst