Şahıs Şirket Devir Yöntemi Var mı?

Arkadaşlar merhabalar babamın üzerime açtığı şahıs şirketi kendisine devretmemin yolu var mı bununla ilgili bilgi alabilir miyim ? Eski konularda şahıs şirketi limited sirket ile birleştirilmiş olduğunu okudum fakat konu 2013 yılında cevaplanmış mevzuatta değişiklik vs durumları var mi yok mu yardıma ihtiyacım var

Arkadaşlar merhabalar babamın üzerime açtığı şahıs şirketi kendisine devretmemin yolu var mı bununla ilgili bilgi alabilir miyim ? Eski konularda şahıs şirketi limited sirket ile birleştirilmiş olduğunu okudum fakat konu 2013 yılında cevaplanmış mevzuatta değişiklik vs durumları var mi yok mu yardıma ihtiyacım var

Babanızın üzerine açtığı Şahıs şirketinin devri ;

1- Siz KAPANIŞ, Babanız AÇILIŞ VERECEK
2- Ticari Mal varsa babanıza fatura edilecek.
3- Demirbaş, Araç vb. varsa babanıza fatura edilecek
4- Yazar kasa varsa siz
KAPANIŞ vereceksiniz Babanıza fatura keseceksiniz o AÇILIŞ yapacak ( Yazarkasa açılış ve kapanışı dönem sonu fişi alınınca aynı anda yapılacak.
5-Kira Kontratı babanızın adına olacak.
6- İş yeriniz de Ruhsat varsa (Belediyeden) sizinki iptal olacak. Babanız yeni ruhsata başvuracak

7- Bu işlemlerin hepsini hazırlayıp 6 madde hariç diğerleri bağlı olduğunuz vergi dairesinden yapılacak.

Not : Eğer SGK'lı çalışanınız varsa onun çıkış işlemleri yapılacak. SGK kapanışı yapılacak. SGK'lı çalıştırılacak ise babanız SGK açılışı yapacak

Şahıs firması bilanço usulü ise eğer, (Değilse de ilk yeni yılda bilançoya çevirdikten sonra) ya nevi değişikliği yaparak, direkt ltd.şti.'ne dönüştürülebilir, dönüştükten sonra, hisse devri ile size devreder. Yada yeni bir şirket kurulur (Aynı ortak olması tavsiye olunur.) şahıs firması ile ltd.şti.'ni birleştirirsiniz, sonrasında babanız size hisse devri yolu ile size devreder.

Mesajimi eksik yazdigimi farkettim suanda üzerime borç gözüküyor vergi, kredi gibi bu borçlarla birlikte devretmenin yolu var mı acaba?

Şahıs firması bilanço usulü ise eğer, (Değilse de ilk yeni yılda bilançoya çevirdikten sonra) ya nevi değişikliği yaparak, direkt ltd.şti.'ne dönüştürülebilir, dönüştükten sonra, hisse devri ile size devreder. Yada yeni bir şirket kurulur (Aynı ortak olması tavsiye olunur.) şahıs firması ile ltd.şti.'ni birleştirirsiniz, sonrasında babanız size hisse devri yolu ile size devreder.
Hocam sanırım yanlış anladınız ben babama devretmek istiyorum şahıs şirketi tüm borclariyla