Şahıs Şirketi Varken Sgk'ya Çıkış Giriş

Merhaba

Şahıs şirketi sahibiyim, sigortam başka bir firma tarafından sgk üzerinden ödenmekteydi. Firma nevi değişikliği yapacağından farklı firma üzerinden giriş yapacağız diyerek 31 Aralık 2016 dan itibaren sigorta çıkışı yaptı, mayıs 2017 itibari ile tekrar sgk üzerinden giriş yapıldı. Bu aradaki 5 aylık dönemde bağkur başlamadı, şu an sgk'lı olarak görünmekteyim.

Bu aradaki 5 aylık dönemin akıbeti ne olur merak etmekteyim. Muhasebecimle görüştüm kendisi bağkur başlamadıysa sıkıntı olmaz, borç çıksa bile 5 yıl sonra silinir dedi. Alo 170 ile görüştüm sistemsel hata nedeniyle bağkur başlamamış olabilir, sgk müdürlüğünden kontrol ettirebilirsiniz, o tarih aralığı için bağkur başlatılır aradaki bağkur primlerini ödeyip sgk üzerinden devam edebilirsiniz dendi.

Kafam iyice karışmış durumda. Pazartesi günü sgk'ya gideceğim ama yinede üstadlara bir sorayım istedim.

Son düzenleme:
5 aylık dönemde bağkurlusunuz,öyle bilin siz.
Muhasebeciniz ne güzel bilgi vermiş.Başlamadıysa bişey olmaz,nasıl olsa silinir,helal olsun valla ne diyim.
Şu bir gerçek ki,bağkur kurumunun ssk çıkışınızı ve tekrar girişinizi sistemden hemen göremeyeceği için bağkurunuzun başlamaması gayet doğaldır.Yapmanız gereken ya kurumun bunu tesbit etmesini ve sisteme girmesini bekleyeceksiniz, ya da elden 5 ay öncesine giriş bildirgesi düzenleyerek ve elden kuruma giderek,başlangıcınızı bildirip,o 5 aylık primleri hesaplattırıp ödemektir.
Yani Alo 170 doğru söyler.

5 aylık dönemde bağkurlusunuz,öyle bilin siz.
Muhasebeciniz ne güzel bilgi vermiş.Başlamadıysa bişey olmaz,nasıl olsa silinir,helal olsun valla ne diyim.
Şu bir gerçek ki,bağkur kurumunun ssk çıkışınızı ve tekrar girişinizi sistemden hemen göremeyeceği için bağkurunuzun başlamaması gayet doğaldır.Yapmanız gereken ya kurumun bunu tesbit etmesini ve sisteme girmesini bekleyeceksiniz, ya da elden 5 ay öncesine giriş bildirgesi düzenleyerek ve elden kuruma giderek,başlangıcınızı bildirip,o 5 aylık primleri hesaplattırıp ödemektir.
Yani Alo 170 doğru söyler.

Teşekkür ederim Tahsin bey cevabınız için.