Sahte(naylon) Faturadan Korunmak

merhaba yeni bir firma aciyorum vergi isleri fatura islerinde tecrubem yok. benim tek dusuncem sahte fatura durumu yani ben elektrik elektronik isleriyle ugrasacagim haliyle surekli fatura almam fatura kesmem gerekecek. bi kac yerden uyari aldim sahte faturaya dikkat etmem konusunda. ben tek faturada en fazla 3 4 bin tl is yaparim diye dusunuyorum bazi kisiler elinde faturali olmayan mali fatura kesip satiyor bu bana denk gelirse ne yapmam gerekir bana bir yaptirimi olurmu bu sahte faturanin ve bunun onune gecmek icin ne yapmam gerekli

Merhaba
Tecrübeniz yok ise maalesef buradan tecrübe edinecek kadar bilgi edinmeniz pek mümkün değil.Yüz yüze ve profesyonel destek almanızı öneriyorum -ki zaten mali müşavir ile çalışmanız şart olacaktır.
Yani burada ne anlatırsak anlatalım sürekli akabinde başka sorularda geleceği için açıkcası burada bir sonuca gidemezsiniz.

merhaba yeni bir firma aciyorum vergi isleri fatura islerinde tecrubem yok. benim tek dusuncem sahte fatura durumu yani ben elektrik elektronik isleriyle ugrasacagim haliyle surekli fatura almam fatura kesmem gerekecek. bi kac yerden uyari aldim sahte faturaya dikkat etmem konusunda. ben tek faturada en fazla 3 4 bin tl is yaparim diye dusunuyorum bazi kisiler elinde faturali olmayan mali fatura kesip satiyor bu bana denk gelirse ne yapmam gerekir bana bir yaptirimi olurmu bu sahte faturanin ve bunun onune gecmek icin ne yapmam gerekli
Satın almalarınızı nasıl yaptığınızı bilmiyorum ancak uzun süredir faaliyette bulunan, geçmişi olan firmalardan alım yapmanızı tavsiye ederim. Ödemelerinizi istisnalar dışında nakit yapmayın. İspatlayıcı belgelerle yapmaya çalışın. Buna rağmen çok seyrek olsa da sahte fatura ile karşılaşırsanız düzeltme yoluna gidilir. Bu nedenle Sn. Tahsin Kurt'un belirttiği gibi mali müşaviriniz sizi bilgilendirir,yönlendirir..

cevaplariniz icin tesekkur ederim oncelikle bi musabe isi icin mali musavir ile anlastik birazda o yonlendirir bizi ama gozunden kacan bi konu okursa benim dikkat etmem gereken bi durum olurmu diye bilgi almak istedim. cogu zaman malzemeleri pesin alma durumumuz olur kart cekmek istemeyen yerler oldugunda mesburen pesin aliyorum artik gerisini musabe halleder diye dusunuyorum tesekkurler