Sebze Meyve Komisyonu hakkında.

Müşterimiz müstahsilden yaş sebze(marul-roka) alıyor ,üzerine kar'ını ekleyim büyük marketlere satıyor. Halde müstahsil adına satış yapmıyor. marulun müstahsikden alış fiatı 1 tl, satış faturamızda 1.25 tl
Müstahsil makbuzunu keserken, komsiyon hesaplamamız gerekiyormu? Makbuzları 7'şer günlük olarak kesebilrimyiz?tşkler
tarım bağkuru kaydı olan çiftçilerdene bağkur kesintisi yapıyoruz.

Ynt: Sebze Meyve Komisyonu hakkında.

benim formda bununla ilgili yazım var bir oku olmazsa formda tekrar görüşürüz

sayın ferhat bey yazınız için tşk ederim.
bizim mükellefimiz, müstahsil adına satış yapmıyor. yazınızda komisyon satışlarıyla ilgili bilgiler var.yardımcı olursanız sevinirim...iyi çalışmalar

Bu konuda bir kaç soruda benden var.

1- Halden aldığı ürünleri semt pazarlarında satan gelir vergisi mükellefi şahıs bu ürünleri direkt çiftçiden alıp pazarda perakende satabilirmi? (hal kanununa göre hale giriş yapılmadan çıkış yapılmıyormuş filan gibi şeyler duydum)

2-Alabiliyorsa, aldığında çiftçiden %2 stopaj ile müstahsil makbuzu kesmesi yeterlimidir. Ayrıca düzenlemesi gereken evrak varmıdır?

erdem ' Alıntı:
Bu konuda bir kaç soruda benden var.

1- Halden aldığı ürünleri semt pazarlarında satan gelir vergisi mükellefi şahıs bu ürünleri direkt çiftçiden alıp pazarda perakende satabilirmi? (hal kanununa göre hale giriş yapılmadan çıkış yapılmıyormuş filan gibi şeyler duydum)

2-Alabiliyorsa, aldığında çiftçiden %2 stopaj ile müstahsil makbuzu kesmesi yeterlimidir. Ayrıca düzenlemesi gereken evrak varmıdır?

??????????