SGDP İŞÇİ GİRİŞİNİN NORMAL GİRİŞ YAPARSAK NE YAPMALIYIZ

Arkadaşlar SGDP işçi girişini yanlışlıkla normal giriş olarak yaptım. Sistemden düzeltemiyorum. SSK gittim girişi iptal etmem gerektiğinin yeni SGDP olarak yapmamı söylediler. Yanlış yaptığımı 3 gün sonra farkettim yani 05/10/2009 girişini yaptım bugün ssk gittim. SSK daki memur ve müdür 05/10/2009 sgdp olarak girişini yapmamı ceza kesileceğini yalnız cezanın komisyon tarafından iptal edileceğini söyledi. Tabi bunlara güven olmaz. Bunu nasıl düzeltebilirim düzeltme dilekçemi kabul etmediler.

Ynt: SGDP İŞÇİ GİRİŞİNİN NORMAL GİRİŞ YAPARSAK NE YAPMALIYIZ

Sigorta Kolu Tercih Bildirim Formu düzenlemelisiniz. Formda "Tüm sigorta kollarına prim öderken bu bildirimin Kurum evrak kaydına geçtiği tarihten itibaren çalışmalarımı sosyal güvenlik destek primine bağlı olarak sürdürmek istiyorum. Aylığımın yeniden bağlanmasını" seçeneğini işaretlemelisiniz. Personelin işe giriş tarihinden bu formun işleme giriş tarihine kadar olan süre için emekli maaşı kesilir.

aynı olayı bende yaşadım önce iptal ve ek istediler hazırladım şefe gittiğimde ceza yersin buna gerek yok bir dilekçe yeterli olur dedi bende sgdp olarak girişi yapılması gerekek işçinin sehven hatalı olarak tüm sigorta kollarına tabi çalışanlar şeklinde yapılmıştır şeklinde bir dilekçeyi kuruma verdim tabi ssk da işler yavaş yürüyor ne zaman düzeltilir bilemem....

...ve gün sistemen baktım düzeltme yapılmış yani bir dilekçe ile işlem tamam ;)

şunuda belirteyim maaş kesilme olmadı...

emansur ' Alıntı:
aynı olayı bende yaşadım önce iptal ve ek istediler hazırladım şefe gittiğimde ceza yersin buna gerek yok bir dilekçe yeterli olur dedi bende sgdp olarak girişi yapılması gerekek işçinin sehven hatalı olarak tüm sigorta kollarına tabi çalışanlar şeklinde yapılmıştır şeklinde bir dilekçeyi kuruma verdim tabi ssk da işler yavaş yürüyor ne zaman düzeltilir bilemem....
Evet aynen bizde böyle yapmıştık.

Geçen ay aynı şey bizim başımıza geldi. Sizin dediğiniz gibi dilekçe ile başvurmak istedik ancak dilekçe kabul edilmedi. Bu işlem için "Sigorta Kolu Tercih Bildirim Formu" diye bir form var (aslında dilekçeden bir farkı yok) onu istediler (Ankara SGK). Biz 7 gün sonra farketmiştik, personelin emekli maaşından 7 günlük kesinti yapılacağını ifade ediyorlar. Biliyorsunuz normalde emekli bir kişiyi tüm sigorta kollarından sigortalı yaparsanız emekli maaşı kesilir. SGDP'li yaparsanız emekli maaşını almaya devam eder. Aslında düzeltme aynı ay içinde yapıldığında emekli maaşından kesinti yapılmaması gerekir.