SGK borcu ödedim 5510 dan faydalanamıyorum ?

tarkaniz72

Katkı Sunan Üye
Bu gün geçmiş dönem borcunu (2011/7) ziraat banktan ödedim. ama halen sistemde borç gözüküyor. ve 5510 %5 indirimden faydalanamıyorum ? ne yapmam gerek ?

Ynt: sgk borcu ödedim 5510 dan faydalanamıyorum ?

Malasef sistemler online çalışmıyor. 3 gün içerisinde sisteme işleniyor. SGK ile bu durumu görüşüp, çözmeye çalışın. Aynı durum Bizim başımıza gelmişti. SGK İl müdürlüğü yalnızca bu sorunun yaşandığı ilgili ayda önce iptal sonra ek bildirge verdirerek %5 lik indirimden bizi faydalandırmıştır.

Arkadaşın dediği gibi birkaç gün sürüyor sisteme geçmesi ödemelerin.Borcu direk SGK Müdürlüğü'ne öderseniz hiç beklemeden hemen siliniyor sistemdende.

Ama bağlı bulunduğunuz SGK müdürlüğüne gidip dekontu gösterirseniz kontrol edip borcu hemen silerler diye düşünüyorum.SGK ile görüşmenizde fayda var.

Rietveld ' Alıntı:
...Borcu direk SGK Müdürlüğü'ne öderseniz ...
Artık bu kalktı. SGK veznelerini kapattı.

Ynt: SGK borcu ödedim 5510 dan faydalanamıyorum ?

birde şu var arkadaşlar yanlış bilmiyorsam borcunuzu ödediğiniz andan değilde onu takip eden ay başından itibaren tekrar faydalanmaya başlayabiliyorsunuz

Ynt: SGK borcu ödedim 5510 dan faydalanamıyorum ?

borcunuzu ödediğinizde yararlanabiliyorsunuz da bankadan yapılan ödemelerin sgk sistemine aktarılması 3 günü bulabildiğinden aksama oluyor.