Sgk Çıkış Bildirgesinde Ücret Hatası

MERHABA;

Temmuz ayında bir personelimize çıkış verdik fakat ücreti 1071,00 tl üzerinden hesapladık. aslında yeni asgari ücrete göre hesaplamak gerekiyordu. geriye dönük 10 günüde geçti ne yapmam gerekiyor?

Mali tatil dolayısı ile Temmuz çıkışları verme ve düzeltme tarihi 27/7/2014 diye biliyorum.

Bir sorun olmaz. Yeterki E-Bildirge de Aylık Prim ve Hizmet Belgesi nde doğrusunu gönder. SGK E Bildirgeyi esas alır.
Kolay gelsin.

Arkadaşlar giriş ve çıkış yaparken mali tatil tamamda çıkış bildirgesi iptali için yine normal süreler geçerli.Dün 09.07.2014 tarihli yapmış olduğum bir çıkışı iptal ekmek istedim 10 günlük süre geçtiği için iptal etmedi.

Mali tatil sebebiyle,sgk giriş ve çıkış işlemlerinin uzatılmasıyla ilgili bir yazıyı bende okumadım.Bildirgelerde uzatılma oldu doğrudur ama diğer işlemlerde olmadığını biliyorum.

SGK yazı yayınladı da çıkış iptali için 10 gün geçtiyse sistem izin vermiyor.Şu an 10 Temmuz tarihine çıkış yapmayı denerseniz sistemin izin vermediğini göreceksiniz.

SGK sistemindeki hata kanunla verilen hakkı yok etmez. Olması gereken tarihe çıkış bildirimi yapılıp hatalı olanın iptali dilekçe ekinde kuruma yaptırılabilir.

SGK sistemindeki hata kanunla verilen hakkı yok etmez. Olması gereken tarihe çıkış bildirimi yapılıp hatalı olanın iptali dilekçe ekinde kuruma yaptırılabilir.

İşte sorunda orada zaten.Sistem 10 gün geçtiği için iptal etmeye izin vermiyor ve başa döndürüyor.Yani hiçbir şekilde onay butonuna tıklayamıyorsun.